DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I BIBLIOTEK.

DZIEŃ  BIBLIOTEKARZA  I  BIBLIOTEK

Jak co roku 8 maja obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tradycyjnie uczniowie mieli okazję wziąć udział w różnych konkursach.

Tym razem odbył się konkurs plastyczny „Bohaterowie Sienkiewiczowscy w karykaturze”, w którym nagrodzona została Katarzyna Majer  z kl. 3 Gb za karykaturę Stasia i jego słonia.

W konkursach dla miłośników serii Stephenie Meyer „Zmierzch” oraz ze znajomości lektur „Akademia Pana Kleksa” i „Szatan z siódmej klasy” nagrody zdobyli:

• Roksana Zając 3Gb
  • Patrycja Sibińska 3Ga
  • Agnieszka Grabsztunowicz 1Gb
  • Katarzyna Majer 3Gb
  • Patrycja Poczekaj 3Gb
  • Martyna Świętek 5B
  • Roksana Grabsztunowicz 5B
  • Patrycja Paluch 5B

Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie z kl. 3Gb: Roksana Łopatnyuk  i Jakub Grabsztunowicz oraz Klaudiusz Poloszyk.

Na zakończenie rozdane zostały nagrody za czytelnictwo. Najlepszą klasą pod względem ilości przeczytanych książek jest klasa 3C – średnio na ucznia wypada 10 książek i jest to najlepszy wynik w całej szkole. Podobne do siebie wyniki mają klasy 3A i 3B (ok. 5 książek na ucznia) – niestety w pozostałych klasach średnia wypożyczeń na ucznia wynosi 4,4 (kl. 4B i 3Ga) i poniżej.

Za czytelnictwo nagrody otrzymali:

·         Fic Oliwia  kl.3C

·         Obiora Dagmara  kl.3C