DZIEŃ PATRONA SZKOŁY 2019.

Dnia 04.03.2019 r. odbywał się w naszej szkole Dzień Patrona – Karola Kurpińskiego, wybitnego kompozytora, dyrygenta i pedagoga urodzonego we Włoszakowicach. Uroczyste święto szkoły rozpoczęło się tradycyjnie mszą św. w parafialnym kościele, podczas której majestatyczne dźwięki organowej muzyki K. Kurpińskiego w wykonaniu T. Wypycha oraz piękny śpiew uzdolnionych wokalnie uczniów naszej szkoły sprawił, że liturgia nabrała szczególnego i wyjątkowego charakteru.

Następnie udaliśmy się do auli szkolnej na apel poświęcony wyżej wymienionemu patronowi. Wśród licznie zgromadzonej społeczności szkolnej (w tym dyrekcji, nauczycieli i uczniów) obecny był również wójt gminy Włoszakowice – Rober Kasperczak.

Po pięknej prezentacji multimedialnej przedstawiającej życiorys i największe osiągnięcia kompozytora, para prowadzących uroczystość: Aleksandra Galik i Marcin Sielągowski, zaprosili zebranych do obejrzenia i wysłuchania umiejętności artystycznych wyjątkowo uzdolnionych uczniów naszego Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Nie zabrakło zatem talentów: aktorskich, wokalnych, instrumentalnych, tanecznych czy reżyserskich. Trzeba przyznać, że mamy bardzo uzdolnioną młodzież, a wielki artyzm i duch naszego szkolnego patrona z pewnością dodatkowo sprzyja rozwojowi ich talentów. Kto wie…? Być może są wśród nich przyszli artyści na miarę K. Kurpińskiego… Życzymy im tego z całego serca! Apel został przygotowany przez nauczycieli – p. K. Kaczmarek, p. Karinę Obiorę i p. Szymona Gądę.

W środę (06.03) – uroczysty apel zaprezentowano ponownie dla klas pierwszych szkoły podstawowej i zaproszonych dzieci z włoszakowickiego przedszkola. Warto też dodać, że 1 marca br. delegacja naszej szkoły wzięła udział w nietuzinkowym koncercie ku czci kompozytora, który miał miejsce w Sali Trójkątnej Pałacu Sułkowskich we Włoszakowicach, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury oraz miejscowe Towarzystwo Muzyczne. W programie koncertu znalazły się  dzieła takich polskich kompozytorów jak: Karol Kurpiński, Franciszek Mirecki, Ignacy Feliks Dobrzyński, Wojciech Sowiński, Emanuel Kania i Michał Ludomir Rogowski.

SzG