Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów Kostrzyn 27.10.2018 r.

Rekordowa liczba, bo aż dwustu zawodników z klubów wielkopolskich, spotkała się na turnieju szachów szybkich w Kostrzynie, aby walczyć o tytuły mistrzowskie w szachach szybkich.

Zawody zostały rozegrane na dystansie 9 rund w tempie 15 minut na zawodnika w grupach do lat 14 i do lat 18, osobno dziewczęta i chłopcy. Sędzią głównym zawodów był pan Maciej Sroczyński.

UKS ZSO Włoszakowice reprezentowało 16 zawodników.

Wśród juniorek młodszych najlepiej spisała się Gabriela Zielinowska, która zajęła 16. miejsce, a  następnie miejsce 18. zajęła  Magdalena Ratajczak,  20. miejsce  Martyna Apolinarska, 23. Oliwia Zając, 24. Martyna Chomska.

Najlepiej z juniorów młodszych zagrał Tobiasz Walkowski, który zajął 12.miejsce, miejsce  19.  zajął Mikołaj Biegański,  27. Filip Zielinowski, 36. Nikodem Wolniczak. 37. Szymon Biegański.

W grupie juniorek starszych  8. miejsce zajęła  Karolina Janiszewska, na  9.miejscu była Monika Grabsztunowicz, na 11. Wiktoria Wolniczak, na 12. miejscu zakończyła turniej  Agnieszka Grabsztunowicz.

W grupie juniorów starszych na 10. miejscu zakończył turniej  Jonasz Walkowski, a na 17. miejscu Tomasz Stankowiak.

Większość zawodników podniosła swój ranking FIDE.