OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

SZKOŁY GIMNAZJALNEJ WE WŁOSZAKOWICACH

Bartkowiak Amadeusz (IIGa), Błaszyk Krystian (IIGa), Ciszewski Jakub (IIGA), Gąd Mikołaj (IIIGb), I miejsce w Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK (drużyna). Opiekun Błażej Kicinski.

Gąd Mikołaj (IIIGb), II miejsce w Finale Szkolnej Ligi Strzeleckiej LOK (indywidualnie). Opiekun Błażej Kicinski.
L.Kędzierska klasa II GA 2 miejsce Grupa D-14 Mistrzostwa Wielkopolski do lat 18 w Szachach Szybkich Kostrzyn opiekun WWalkowska

M.Stachowiak klasa III GA 9 miejsce C-18 Mistrzostwa Wielkopolski do lat 18 w Szachach Szybkich. Kostrzyn opiekun WWalkowska
Finał wojewódzki Gimnazjada w szachach drużynowych XV miejsce skład drużyny: Adam Włodarczyk, Mikołaj Stachowiak, Dawid Stachowiak, Lidia Kędzierska opiekun O.Ciszewska

1. Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Walkowiak, który zdobył tytuł wice-mistrza w kategorii rocznika 94
2. Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – tytuły mistrzów zdobyli:
– Tomasz Szwon, Arek Zalisz, Błażej Drótkowski, Łukasz Grygiel,- w sztafecie 4x100m,
– Karolina Stankowiak w rzucie oszczepem,
– Arek Zalisz w biegu na 100m z nowym rekordem szkoły,
– Paulina Waligóra w skoku w dal z nowym rekordem szkoły.
Wice-mistrzami zostali:
– Dawid Walkowiak w biegu na 1000m z nowym rekordem szkoły,
– Michał Kasperski w biegu na 2000m
– Klaudia Pitrowska, Paulina Waligóra, Karolina Kędzierska, Jagoda Dziubak – w sztafecie 4×100
3. Mistrzostwa rejonowe w lekkoatletyce: Mistrzami zostali sprinterzy w sztafecie 4x100m: Bartek Miś, Arek Zalisz, Błażej Drótkowski, Łukasz Grygiel z nowym rekordem szkoły, Karolina Stankowiak w rzucie oszczepem, Arek Zalisz w biegu na 100m, tytuł wice- mistrzowski uzyskała Paulina Waligóra w skoku w dal.
4. Mistrzostwa Wielkopolski szkół gimnazjalnych: Karolina Stankowiak zdobyła brązowy medal w rzucie oszczepem, Arek Zalisz zajął czwarte miejsce w biegu na 100m z nowym rekordem szkoły, sztafeta 4x100m chłopców w takim samym składzie jak na zawodach rejonowych była siódma i poprawiła rekord szkoły, a Paulina Waligóra w skoku w dal zajęła dziewiąte miejsce.

1) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych. Najlepszy wynik uzyskał Dawid Walkowiak, który zdobył tytuł wice-mistrza w kategorii roczników klas 1,2 gimnazjum, tuż za nim przybiegł Arek Zalisz zdobywając brązowy medal.
2) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – tytuły mistrzów zdobyli: Piotr Pietrzak w skoku w dal z nowym rekordem szkoły 5.87m i Karolina Stankowiak w rzucie oszczepem. Sztafeta 4x100m w składzie: Piotr Pietrzak, Arek Zalisz, Łukasz Grygiel, Bartek Miś zdobyła tytuł wicemistrzów i również poprawiła rekord szkoły z wynikiem 49.28s.
3) Mistrzostwa międzypowiatowe nasi Gimnazjaliści zdobyli dwa medale – złoty w rzucie oszczepem Karolina Stankowiak z wynikiem nowego rekordu szkoły: 32.99m i brązowy Piotr Pietrzak w skoku w dal z wynikiem rekordowym, jeśli chodzi o szkołę: 6.06m.
4) 29 maja podczas Mistrzostw Wielkopolski Karolina Stankowiak zdobyła pierwszy medal w historii startów szkoły w lekkoatletyce na tych mistrzostwach i od razu ten najcenniejszy – złoty.
Opracował: Tomasz Linka

1) Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych- tytuł wicemistrzyń. Oto ich nazwiska: Kasia Krawczyk, Kasia Głuszak, Lidia Jankowska, Sara Jagodzik, Joanna Malepszak, Małgorzata Matysiak, Joanna Nawrot, Patrycja Waligóra, Michalina Biegańska, Honorata Urbańska.
2) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – Wicemistrzem w kategorii szkół gimnazjalnych rocznika 92-93 okazał się Karol Biegański, tuż za nim przybiegł Dawid Trojanowski i zdobył brązowy medal. Medal z tego samego kruszcu zdobyła Joanna Nawrot z gimnazjum w kategorii rocznika 91.
3) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce złoty medal w sztafecie 4X100m: Joanna Nawrot, Sara Jagodzik, Patrycja Waligóra, Kalina Ratajczak. Ich koledzy i koleżanki ze szkoły zdobyli jeszcze osiem medali z innego kruszczcu, w pozostałych konkurencjach. Oto ich wyniki: Malepszak Joanna 600m II m-ce, Rosa Maciej 100m IIm-ce, Konieczny Radosław skok w dal II m-ce, Berger Oliwia 300m ppł. III m-ce, Majer Marcin 300m III m-ce, Waligóra Patrycja 100m II m-ce. Sztafety szwedzkie dziewczęta i chłopcy – III M-ce.

1) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – III miejsce w biegu na 100m zajęła Patrycja Waligóra, II miejsce w biegu na 2000m Kajetana Frankowskiego, III miejsce w biegu sztafetowym 4x100m dziewcząt,
2) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – III miejsce Kalina Ratajczak z G.

1) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – 1 miejsce w biegu na 100m Marta Duszyńska, sztafeta 4x100m dziewcząt: Agnieszka Głuszak, Karolina Nawrot, Natalia Pietrzak, Marta Duszyńska była druga.

1) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – 1 miejsce sztafeta 4X100m chłopców: Piotr
Olejnik, Krzysztof Pytlik, Michał Adamczewski, Krzysztof Pytlik.
2) Mistrzostwa Wielkopolski w lekkoatletyce – XIV miejsce w/w ekipa sztafetowa i
pierwszy występ gimnazjum we Włoszakowicach na tej imprezie.

1) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce –
– 1 miejsca: w biegu na 2000m Przemysław Chrapek, sztafeta 4x100m chłopców,
– 2 miejsca w biegu na 100m Marika Dolata, Błażej Biegański, – 3 miejsca: w skoku w dal Magdalena Apolinarska, w biegu na 300m Dariusz Mierzyński, sztafeta 4x100m dziewcząt.
2) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – 1 miejsca: Róża Roślik i Przemysław Chrapek.
3) Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych – 3 miejsce drużyna dziewcząt.

1) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – 2 miejsce Róża Roślik
2) Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych –
– 3 miejsce drużyna chłopców.
3) Mistrzostwa Wielkopolski w biegach przełajowych – 10 miejsce Róża Roślik
4) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – 2 miejsca: w biegu na 300m Dariusz Mierzyński, w biegu na 2000m Przemysłw Chrapek, w rzucie oszczepem Patrycja Ciesielska,
– 3 miejsca: w biegu na 100m Błażej Biegański, sztafeta 4x100m chłopcy oraz sztafety szwedzkie chłopcy i dziewczęta.

1) Mistrzostwa Powiatu w biegach przełajowych – 1 miejsce Róża Roślik.
– 2 miejsce drużyna dziewcząt.
3) Mistrzostwa Powiatu w lekkoatletyce – 3 miejsce w biegu na 300m Judyta Grochowa,