Przeprawa przez Kajakowy Szlak Konwaliowy.

W dniach 9- 10 maja 2018 r. zorganizowano spływ Kajakowym Szlakiem Konwaliowym. Trasa wiodła przez 17 jezior. Pierwszego dnia wyruszyliśmy z Dominic do Boszkowa. Przepłynęliśmy wzdłuż jezioro Dominickie. Przy Hotelu Sułkowski czekała nas około stumetrowa  przenoska kajaków  z jeziora do kanału. Następnie ciągiem jezior i kanałów dotarliśmy do Błotnicy i  zrobiliśmy przerwę. Potem ruszyliśmy w kierunku Rezerwatu Wyspa Konwaliowa. Tam zatrzymaliśmy się na chwilę, by podziwiać widoki i posłuchać historii tego rejonu, przedstawionej przez nauczyciela historii i ratownika WOPR Tomasza Furmańczaka. Następnie  po  godzinnym wiosłowaniu z tego miejsca zameldowaliśmy się w ośrodku AWF Wrocław w Olejnicy. W tym miejscu mieliśmy nocleg, posiłki, gry rekreacyjne, ognisko. W drugim dniu wycieczki kajakowej dotarliśmy nad jezioro Białe w Brennie, tam zrobiliśmy godzinny postój. Jedni z nas odpoczywali, a drudzy grali w siatkówkę i pływali w ciepłym już jeziorze. Potem czekała nas przeprawa przez dwa małe jeziora i kanały i dotarliśmy do jeziora Brzeźne w Zaborówcu. Tam kończył się szlak. Trzynastu uczniom  ZSO Włoszakowice udało się pierwszy raz w historii szkoły pokonać na jednej wyprawie cały Szlak Konwaliowy (35 km).  Sprzyjała nam przez cały czas idealna pogoda. Jesteśmy pod wrażeniem uroku przepięknych miejsc, jakie zobaczyliśmy podczas wiosłowania na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Spływ odbył się dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach.

Tomasz Linka