Zakończenie roku szkolnego 2017/18.

O godz. 8.00 rozpoczął się apel dla klas gimnazjalnych, LO i BS. Był to  ważny rok, zwłaszcza dla uczniów klas trzecich gimnazjum i szkoły branżowej. Zamknęli jeden etap życia, by wkroczyć w nową, nieznaną sobie ścieżkę losu. To im szczególnie dedykowano uroczystość zakończenia roku.

W swoim przemówieniu dyrektor szkoły Tadeusz Górny podkreślił  zasługi tegorocznych absolwentów dla naszej społeczności szkolnej – a było tego sporo, np.: sukcesy sportowe i naukowe, wolontariat, realizacja pasji muzycznych, artystycznych. Wpisem do              „złotej księgi” uhonorowano absolwentów, którzy swoją postawą i działaniami „złotymi zgłoskami” wpisali się w historię naszej szkoły. W asyście rodziców w „złotej księdze” swój podpis złożyli: Igor Misiek , Ewelina Weiss,  Oliwia Marecka, Julia Pluta, Laura Spławska, Natalia Szymankiewicz. Nagrodę dla najlepszego absolwenta, ufundowaną przez pp.  Pytlików, otrzymał Igor Misiek. Wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe absolwentom gimnazjum i szkoły branżowej. Wszyscy absolwenci  uroczyście odbierali swoje świadectwa na forum szkoły.

Na apelu wręczono także świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe uczniom młodszych klas, podkreślając ich wkład w rozwój naszej społeczności szkolnej.

Następnie młodzież podziękowała dyrekcji i nauczycielom za kolejny wspólny rok. Szczególnie słowa skierowano do  ks. Karola Maciejaka, który wkrótce obejmie posługę w nowej parafii. Następnie koledzy z młodszych klas pożegnali  absolwentów żartobliwymi wierszykami i piosenką. Rozdali na pamiątkę buteleczki z liścikiem jako „kompas życiowy całkiem na serio”. Także absolwenci gimnazjum i szkoły branżowej odczytali swoje pożegnalne przemówienia i przedstawili filmiki podsumowujące szkolne lata.

Apel zakończył dyrektor szkoły swoim sakramentalnym „odpoczywajcie, ale pamiętajcie o  bezpieczeństwie”.

M. Bartkowiak