„Dyrektorze! Dzisiaj mamy Twoje wielkie pożegnanie…”

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się
z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę. Tymi słowami już od wczesnych godzin rannych uczniowie naszej szkoły żegnali Pana Tadeusza Górnego, Dyrektora Szkoły. Dzień 19 czerwca 2019 r. stał się ostatnim zakończeniem roku szkolnego w jego karierze zawodowej.
Natomiast o godz.13.00 swojego przełożonego pożegnali współpracownicy.
W bogatej części artystycznej przedstawiony został życiorys, osiągnięcia
i sukcesy Pana Tadeusza Górnego. Uroczystość miała charakter pogodny, choć nie zabrakło chwil wzruszeń. Zaproszeni goście podkreślali pracowitość, uczciwość, życzliwość i oddanie dyrektora swojej pracy. I to nie były tylko puste słowa, w atmosferze panującej w auli czuło się olbrzymie emocje. Pewien etap historii włoszakowickiej szkoły już się zakończył. W pamięci uczniów
i pracowników zostaną charakterystyczne powiedzonka dyrektora, które stały się treścią autorskiej piosenki odśpiewanej na uroczystości. Z kolei program kabaretowy uzmysłowił przyszłemu emerytowi, że z chwilą zakończenia pracy zawodowej: „ już nic nie musi, a wszystko może”. Spełnienia marzeń, rozwijania pasji życiowych, podróży nie tylko po Polsce życzyli wszyscy zebrani, wręczając kwiaty i upominki.

A tak właściwie tego nie da się opisać …po prostu trzeba tam było być.

AWA