Dzień Języków Obcych – Drzwi Otwarte LO i BS we Włoszakowicach

Dnia 23.04.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, klasy Liceum Ogólnokształcącego wraz z trzecimi klasami Gimnazjum zorganizowały imprezę z okazji Dnia Języków Obcych, połączoną z promocją szkół ponadgimnazjalnych. W imieniu uczniów i nauczycieli naszego liceum oraz szkoły branżowej, prowadzący Magdalena Turek oraz Bartosz Szymaniak z klasy II LO serdecznie powitali zaproszonych gości z klas trzecich gimnazjalnych wraz z ich opiekunami z Krzycka Wielkiego, Jezierzyc Kościelnych, Bukówca Górnego, Dłużyny, Starkowa oraz Brenna, dyrekcję i naszych uczniów. Na powitanie zaprosiliśmy gości do wysłuchania piosenki w j. angielskim, w wykonaniu Martyny Bajon. Następnie głos zabrał pan dyrektor Tadeusz Górny, który powitał wszystkich obecnych, zapraszając uczniów klas gimnazjalnych do rozważenia dalszej nauki w naszych szkołach, a na koniec zachęcił do dobrej zabawy w trakcie konkursów związanych z Dniem Języków Obcych.

Dzień Języków Obcych to okazja do wykazania się wiedzą na ten temat, ale także dobra zabawa. Przygotowaliśmy więc różne konkurencje dla drużyn klas trzecich poszczególnych szkół, a były to: „Rozpoznaj język reklamy telewizyjnej”, „Kalambury”, „Z jakiego kraju pochodzi ten taniec?”, „Czy znasz te miejsca?”, „Celebryci”, „Wiedza teoretyczna”, „Milionerzy – dokończ przysłowia” i wreszcie „Hymny narodowe”. Na czas podliczania wyników prowadzący zaprosili wszystkich uczniów na krótką wycieczkę po szkole, którą poprowadził pan dyrektor wraz z przedstawicielami uczniów i nauczycielami. Po powrocie na młodzież czekał poczęstunek, a na zakończenie podaliśmy wyniki naszych zmagań językowych. Wszystkie drużyny poradziły sobie świetnie i mogły być z siebie dumne, bowiem różnice w punktacji okazały się niewielkie. Zwycięzcami zostali uczniowie z gimnazjum w Krzycku Wielkim, tuż za nimi na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Bukówca Górnego, a na trzecim gimnazjaliści ze Starkowa. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i serdecznie dziękujemy za udział. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, sponsorowane m.in. przez Firmę Werner Kenkel, Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach, Nadleśnictwo Włoszakowice oraz Wydawnictwo Pearson. Na pożegnanie usłyszeliśmy piosenkę „Sign of the Times”, którą w j. angielskim zaśpiewała dla nas uczennica Julia Przezbór i obejrzeliśmy krótki film promocyjny naszego liceum w reżyserii uczennicy klasy II LO, Anny Frankowskiej.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego wydarzenia, a w szczególności prowadzącym, występującym (piosenkarkom i parze tanecznej), uczniom klas 2 LO, 3ga i 3gb, autorom dekoracji, obsługującym nagłośnienie, nauczycielom za pomoc i wyrozumiałość przed i w trakcie trwania imprezy, składamy serdeczne podziękowania

Wioleta Rosik i Anna Wandolska