Jak się bawić, to tylko z nami …

Moc atrakcji, fantastyczna muzyka, świetna zabawa, niepowtarzalna okazja do aktywnego spędzenia czasu, a przede wszystkim wspólny, ważny cel– tak wyglądało piękne, słoneczne, niedzielne popołudnie 27 maja 2018 roku. Tego właśnie dnia w naszej szkole odbył się Festyn Środowiskowy pod hasłem „Serca Dzieciom”.
O godzinie 15.00 na boisku szkolnym czekały na wszystkich wspaniałe atrakcje. Najmłodsi mogli skorzystać z dmuchańców , koła szczęścia, zabaw sportowych, malowania kredą, stoiska z kolorowankami. Dzieci chętnie podchodziły do pań, które malowały twarze
i „tatuaże”. Dużym powodzeniem cieszył się Bieg Przedszkolaka. Dla starszych przygotowano turniej szachowy pod nazwą Rodzinne Szachowanie, turniej tenisa stołowego oraz rzut podkową i lotki. Spore zainteresowanie wzbudziło strzelanie z wiatrówki o Puchar Dyrektora Szkoły. Jak co roku działała kawiarenka, w której oferowano napoje oraz przepyszne wypieki uczniów i ich mam. Były też stoiska z lodami, watą cukrową i kiełbaski z grilla.
Uczestnikom festynu czas umilały występy naszych uczniów. Na scenie swoje talenty zaprezentowali uczestnicy szkolnego konkursu „Mam talent”, chór szkolny „Musicarolla”, scholka „Śpiewam dla Jezusa”, młodsi i starsi soliści oraz mażoretki. Na bocznej płycie boiska amatorzy motoryzacji mogli podziwiać ciągnik siodłowy Volvo, samochód ratowniczo-gaśniczy MAN oraz przygotowaną przez włoszakowickich strażaków akcję ratowniczą. Nie zabrakło pokazu sztuki taekwondo. Każdy uczestnik festynu miał możliwość zakupienia cegiełki, dzięki czemu wspomógł szkołę. Każda cegiełka kryła za sobą wygraną, a główną nagrodą był rower. Doskonała pogoda, mnóstwo atrakcji oraz duże zaangażowanie organizatorów i wsparcie licznych sponsorów sprawiły, że XXVI festyn zakończył się dużym sukcesem. Wypracowaliśmy dochód ok. 12.000 zł, który zostanie przeznaczony                        na doposażenie szkoły.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji naszej imprezy – wszystkim darczyńcom, sponsorom oraz uczestnikom!