Jasełka 2017.

W ostatnich grudniowych dniach nauki uczniowie ZSO we Włoszakowicach mieli okazję zobaczyć swoich rówieśników w widowisku bożonarodzeniowym pt. „Brama do nieba” przygotowanym pod opieką: księdza Karola Maciejaka, p. Szymona Gądy, p. Katarzyny Kaczmarek,
p. Bożeny Nowak i p. Kariny Obiora.

Jasełka pozwoliły poczuć atmosferę zbliżających się świat Bożego Narodzenia we współczesnej rodzinie. Jednak przede wszystkim przypomniały nam, że Syn Boży – Jezus Chrystus – który ponad 2000 lat temu przyszedł na świat, by zbawić wszystkich ludzi, otworzył wszystkim bramę do nieba. Dlatego też musimy pamiętać, że każdy z nas swoim postępowaniem tu na ziemi, zapewnia sobie bądź też i nie, miejsce u boku naszego Ojca. Zarówno uczeń w szkole, nauczycielka, pielęgniarka opiekująca się chorymi, bezdomny czy biznesmen zarządzający firmą – oni wszyscy poprzez swoją codzienną pracę przybliżają się do nieba, gdy wykonują ją w pokorze, z radością i miłością dla dobra bliźnich. Wszyscy walczyli o to, kto wejdzie do nieba, lecz nikomu się nie udało. Odegrane przez uczniów sceny uświetniły piękne kolędy wykonane przez szkolnych solistów i chór. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, a wspaniała sceneria dopełniała całe przedstawienie.

Na zakończenie Pan Dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia. Później odbyły się Wigilie klasowe. W tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się do Nowego Roku.
Ks. K.M., S.G., K.O.