Kiermasz świąteczny 2018.

Rada Rodziców po raz kolejny wyszła z inicjatywą zorganizowania kiermaszu świątecznego. 9 grudnia w godzinach popołudniowych w auli szkolnej zgromadziło się wielu uczniów, rodziców,  mieszkańców, a nawet gości spoza Włoszakowic. Podczas jarmarku sprzedawano świąteczne bombki, kartki świąteczne, poduszki, stroiki, choinki i inne ozdoby. Trzeba dodać, że wszystkie przedmioty były ręcznie zrobione przez mamy działające w Radzie Rodziców. Oczywiście tę sytuację wykorzystali też uczniowie i przy okazji sprzedawali ozdoby zrobione przez nich na lekcjach plastyki.

W czasie wizyty w szkole goście mogli kupić domowe pierniki oraz dżemy, a także miło spędzić czas w szkolnej kawiarence przy kawce, herbatce i domowym cieście.

Uczniowie uzdolnieni muzycznie wprowadzili nas w świąteczny nastrój, śpiewali kolędy, popularne świąteczne piosenki, a także prezentowali swoje umiejętności gry na różnych instrumentach. Sympatyczny Święty Mikołaj częstował dzieci cukierkami i pozował do wspólnych fotografii.

W pomoc przy organizacji jarmarku zaangażowało się wielu nauczycieli i uczniów.Jednak impreza nie odbyłaby się bez wielkiego wkładu pracy pań z Rady Rodziców, które przez dwa miesiące poświęcały swój wolny czas na „produkcję” bogatego asortymentu ozdób. Ich zaangażowanie jest nie do przecenienia. Cała społeczność szkolna dziękuje wszystkim rodzicom, a szczególnie paniom: Dorocie Antoszewskiej, Karolinie Kaminiarz, Magdalenie Galik, Monice Wąsowicz, Monice Riedel, Sylwii Kubeczko, Dominice Wawrzyniak, Annie Elimer.

Zebrane środki będą przekazane na doposażenie szkoły.

Hanna Grycz