OSIĄGNIĘCIA WIEDZOWE

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO WE WŁOSZAKOWICACH

Rok Szkolny 2015/2016

Szymon Nowaczyk, kl. 1 LO, został laureatem Turnieju Recytatorskiego Literatury Staropolskiej im. A. Krzyckiego, którego finał odbył się 12 grudnia 2015 r. we Włoszakowicach. Szymon zajął drugie miejsce. Okazało się ono w tym roku najwyższym, ponieważ pierwszego nie przyznano. Nauczyciel: L. Barszcz

Szymon Miś, uczeń kl. 3 LO, wziął udział w eliminacjach wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o Mediach, które odbyły się na Wydziale Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Szymon został laureatem, zajmując trzecie miejsce, i zakwalifikował się do eliminacji centralnych, które odbędą się w marcu na Uniwersytecie Warszawskim.
Nauczyciel: L. Barszcz

Rok Szkolny 2013/2014

Sara Ratajczak-finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, nauczyciel: Leszek Barszcz; Wyróżnienie w kat. Proza oraz I miejsce w kat. poezja w VIII Konkursie Literackim dla uczniów wielkopolskich szkół średnich o Nagrodę FanFila, III miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim dla Dzieci i Młodzieży „BEZ GRANIC”, nauczyciel: Leszek Barszcz,
Jakub Gond, kl. 3 LO, udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych (etap wojewódzki – Ostrów Wielkopolski) organizowanej przez Ośrodek Szkoleniowy Idea Group i sponsorowanej przez Społeczną Akademię Nauk wraz
z marką Clark University oraz Oxford University Press. Opiekun: Anna Wandolska.

Agnieszka Zając, klasa III LO, finalistka i laureatka VIII Konkursu Wiedzy o Antyku, opiekun: Tomasz Szczepaniak.

Dagmara Suszka Kl. II LO – Wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Świętnie w kat. chórów. Grand Prix XXXIX. Wielkopolskiego Święta Pieśni. Opiekun Katarzyna Kaczmarek

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

Uczniowie Liceum startowali w mistrzostwach miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego szkół ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce i odnieśli sukcesy:
– Paulina Waligóra w rzucie oszczepem zdobyła tytuł mistrzowski.
– Srebrne medale zdobyli: Daria Roślik w skoku w dal, Marcin Pitrowski w biegu na 200m, sztafeta 4x100m dziewczyn w składzie: Paulina Waligóra, Daria Roślik, Ewelina Defitowska, Daria Konieczna.
– Sztafeta 4x100m chłopców w składzie: Mikołaj Brożyński, Łukasz Gryziecki, Alan Apolinarski, Marcin Pitrowski.
Wysokie czwarte miejsca zajęli Anita Zapłata w biegu na 200m i Alan Apolinarski w skoku w dal.

Uczniowie Liceum w następnym etapie zawodów lekkoatletycznych – Mistrzostwach Rejonowych ( międzypowiatowych) w Wolsztynie.
Najlepiej spisała się Paulina Waligóra, która wygrała rywalizację w rzucie oszczepem w czasie tych zawodów. Bardzo dobry występ zaliczyły również nasze sprinterki w czasie biegu sztafetowego 4x100m, które zdobyły brązowe medale. W sztafecie biegły: Daria Konieczna, Ewelina Defitowska, Paulina Waligóra, Daria Roślik.

Uczennica Liceum Paulina Waligóra podczas Mistrzostw Wielkopolski w lekkoatletyce zajęła czwarte miejsce w rzucie oszczepem.
Nauczyciel: Tomasz Linka

Anita Zapłata Kl. II LO- II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w lekkoatletyce w sztafecie 4 * 100 m. Opiekun p. Tomasz Linka ,
Paulina Waligóra srebrny medal w rzucie oszczepem w Mistrzostwach Wielkopolski w Poznaniu w lekkoatletyce. Uczennica odniosła historyczny sukces zdobywając pierwszy medal na zawodach szkolnych na szczeblu wojewódzkim w Wielkopolsce. Podczas rejonowych mistrzostw powiatów w lekkoatletyce w Lesznie Paulina Waligóra wygrała konkurencję rzutu oszczepem i uzyskała świetny wynik 40.48 m (rekord życiowy).
Uczniowie włoszakowickiego Liceum godnie reprezentowali swoją szkołę podczas mistrzostw miasta Leszna i powiatu leszczyńskiego w lekkoatletyce. Ekipa naszych sportowców przywiozła dwa medale : – złoty Pauliny Waligóry w rzucie oszczepem i brązowy sprinterek w sztafecie 4x100m, które biegły w składzie: Paulina Waligóra, Jagoda Dziubak, Ewelina Defitowska, Anita Zapłata. Opiekun, nauczyciel: Tomasz Linka

Ewelina Defitowska, Kl. I LO- II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w lekkoatletyce
w sztafecie 4 * 100 m. Opiekun p. Tomasz Linka,

1. Mistrzostwa powiatu i miasta Leszna szkół ponadgimnazjalnych.
Sztafeta dziewczyn 4x 100m z Liceum Patrycja Waligóra, Patrycja Napieralska, Joanna Nawrot, Julita Poloch zdobyła brązowy medal.

Tytuły wice – mistrzowskie zdobyły: Patrycja Bocian w biegu na 200m, sztafeta 4x100m dziewcząt – Bocian, Patrycja Waligóra, Patrycja Napieralska, Julita Poloch,
Brązowe medale zdobyły: Joanna Nawrot w biegu na 800m, Patrycja Waligóra w biegu na 100m.

1. Mistrzostwa powiatu i miasta Leszna w lekkoatletyce szkół ponadgimnazjalnych , 2 miejsce w biegu na 400m Kajetan Frankowski, 3 miejsce: Patrycja Waligóra w biegu na 100m oraz sztafeta 4X100m dziewczyn w składzie: Waligóra, Joanna Nawrot, Marta Duszyńska, Patrycja Napieralska

2. W mistrzostwach powiatów rejonu leszczyńskiego szkół ponadgimnazjalnych 3 miejsce w biegu na 400m zajął Kajetan Frankowski.

1. III miejsce zdobyła drużyna dziewcząt z Liceum w sztafetowym biegu przełajowym w mistrzostwach powiatu i miasta Leszna,
2. Mistrzostwo Powiatu i Miasta Leszna w sztafecie 4X100m zdobyli: Dariusz Wieliczko,
Michał Dudek, Piotr Samol, Błażej Biegański. W tych zawodach Michał Dudek zwyciężył w skoku w dal, a Róża Roślik na 800m. II miejsce Bartłomieja Wojciechowskiego na 200m. III miejsce sztafety 4X 100m dziewcząt.
2. Etap międzypowiatowy- miejsca: III chłopców z Liceum sztafecie 4x100m., III Róży Roślik z Liceum w biegu na 800m w Wolsztynie.
3 . Mistrzostwa Wielkopolski: X miejsce chłopców z Liceum sztafecie 4x100m:Michał Dudek, Dariusz Wieliczko, Piotr Samol, Błażej Biegański,

Michał Dudek, Piotr Samol, Błażej Biegański.
2. X miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski sztafecie 4X100m zdobyli: Dariusz Wieliczko, Piotr Samol, Błażej Biegański, Piotr Olejnik.

1. Mistrzostwo Powiatu i Miasta Leszna w sztafetowym biegu przełajowym zdobyły dziewczęta.
2. Mistrzostwo Powiatu i Miasta Leszna w biegu na 800m zdobyła Róża Roślik, a wicemistrzami zostali chłopcy w sztafecie 4X100m.

1. W Mistrzostwach Powiatu i Miasta Leszna w LA tytuły mistrzowskie uzyskali: Ela Pitrowska w biegu na 100m, Małgorzata Rękoś w skoku w dal, tytuły wicemistrzowskie: Judyta Grochowa w biegu na 100m, Ewelina Matysiak w skoku w dal, Paweł Chrapek w biegu na 1500m, sztafeta 4x100m dziewcząt.
2. Tytuł mistrzowski w sztafetowym biegu przełajowym w Mistrzostwach Powiatu i Miasta Leszna zajęła drużyna dziewcząt.

1. W Mistrzostwach Wielkopolski w LA V miejsce w biegu na 100m zajęła Elżbieta Pitrowska.
2. W Mistrzostwach Powiatu i Miasta Leszna w LA tytuły wicemistrzów uzyskali: Michał Lis w biegu na 800m, Ela Pitrowska w biegu na 100m.

1. W Mistrzostwach Wielkopolski w LA IX miejsce w biegu na 800m zajął Michał Lis
2. W Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego II miejsce zajął Michał Lis.
3. W Mistrzostwach Powiatu i Miasta Leszna w LA tytuły wicemistrzów uzyskali: Ewelina Matysiak w biegu na 200m, Elżbieta Pitrowska w skoku w dal, Piotr Lis w biegu na 800m.

1. W Mistrzostwach Wielkopolski w lekkoatletyce VI miejsce w biegu na 200m zajął Maciej Majorczyk
2. W Mistrzostwach Powiatu i Miasta Leszna w LA tytuły mistrzów uzyskali: Karol Świetek
w biegu na 800m, Maciej Majorczyk w biegu na 100m, sztafeta 4X100m chłopców.
3. W Mistrzostwach Powiatu i miasta Leszna w sztafetowym biegu przełajowym tytuły mistrzowskie uzyskały zarówno drużyna chłopców jak i dziewcząt.
4. Mistrzostwo Powiatu i Miasta Leszna w biegu przełajowym zdobyła Magdalena Kaźmierczak.