Wyjazd uczniów z Włoszakowic na Białą Szkołę.

W dniach od 5 do 9 lutego oraz od 11 do 13 lutego zostały zorganizowane wyjazdy na narty dla  łącznie 61 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Miejscem pobytu włoszakowickich młodych narciarzy była miejscowość Kraliki w Czechach. Na zajęciach z narciarstwa zjazdowego uczniowie zostali podzieleni na grupy, w zależności od umiejętności narciarskich. Uczniowie, którzy jeździli już kilka lat, doskonali w różnym stopniu swoją technikę jazdy na nartach. Niektórzy wychowankowie założyli  narty po raz pierwszy i po kilku dniach szkolenia mogli stwierdzić, że umieją zjeżdżać prawie z każdej górki. W tym roku treningi z narciarstwa były przeprowadzone na stokach w Czerwonej Wodzie i Dolnej Morawie. Nad efektywnym tokiem zajęć czuwało pięciu instruktorów: Błażej Kicinski, Grzegorz Trojanowski, Grzegorz Szkudlarczyk, Michał Klawinski i Tomasz Linka. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Aleksandra Nowak, Bożena Nowak. Nadzór na miejscu sprawowała pani wicedyrektor Hanna Grycz. Atrakcją pierwszej części wyjazdu były Mistrzostwa Gminy w narciarstwie zjazdowym, na których uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas jazdy na czas w slalomie gigancie. Najlepszymi narciarzami wśród uczniów w szkole we Włoszakowicach zostali Monika Grabsztunowicz i Norbert Stachurski.

Tomasz Linka