Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20.

I znów zabrzmiał dzwonek,  2 września 2019 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym we Włoszakowicach. O godzinie 9.30 rozpoczął się apel w hali przy Zespole Szkół Ogólnokształcących.  Jako pierwszy zabrał głos nowy Dyrektor Szkoły – Pan Jarosław Zielonka, który serdecznie powitał wszystkich uczniów – w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły.  Dzień ten był wyjątkowy również dla Pana Dyrektora, ponieważ tego dnia  rozpoczął pracę jako dyrektor naszej szkoły.

Po wystąpieniu Dyrektora słowa do uczniów, nauczycieli oraz rodziców skierował Wójt Gminy Włoszakowice, Pan Robert Kasperczak. Po przemówieniach klasa 5a zaprosiła zebranych na część artystyczną. Akademię wzbogaciły występy zespołu wokalnego. Uroczystość była również okazją, by przypomnieć ważne daty z historii naszej ojczyzny, w tym 80 – tą rocznicę wybuchu  II wojny światowej. Po części oficjalnej uroczystości  uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.

EO

„Witamy wakacje” Turniej klasyfikacyjny dla najmłodszych szachistów

21 czerwca 2019 r.  w „małej szkole” we Włoszakowicach odbył się turniej klasyfikacyjny dla dzieci.

Dzieci rozegrały 6 rund w tempie 30 minut na zawodnika. Tempo gry umożliwiło wypełnienie normy na IV kategorię. Zawody sędziował sędzia klasy II Miłosz Walkowski.

Klasyfikacja chłopców:

  1. Mierzyński Nikodem, 2.Staszkiewicz Kacper, 3.Jankowiak Adrian.

Klasyfikacja dziewcząt:

  1. Biegańska Zuzanna, 2.Biegańska Natalia, 3.Kaczmarek Ewa.

Przedszkolaki:

  1. Kulczykowski Emil, 2. Wojciech Aleksander, 3.Stanek Jakub.

Normy na kategorie wypełnili:

IV kategoria: Wira Adrian, Mierzyński Nikodem, Staszkiewicz Kacper, Staszkiewicz Kacper, Jankowiak Adrian;

V kategoria: Witkiewicz Tobiasz, Szczepaniak Szymon, Manc Maksymilian.

Nagrody ufundował Uczniowski Klub Sportowy przy ZSO Włoszakowice.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Izabela Włodarczyk, Beata Biegańska i Wiesława Walkowska.

W.W.

Turniej o Puchar Pani Prezes 2019

W dniu  21.06.2019 r. zakończony został rok szkoleniowy 2018/2019 w klubie UKS ZSO Włoszakowice. Podsumowaniem pracy był turniej szachów szybkich P=15 na dystansie 7 rund. Zawody sędziował  Jonasz Walkowski.

Puchar zdobył, uzyskując 7 punktów, Mikołaj Biegański.

Klasyfikacja końcowa chłopaków:

1.Biegański Mikołaj, 2.Walkowski Tobiasz, 3.Jagodzik Marcin.

Klasyfikacja dziewcząt:

1.Wawrzyniak Maja, 2.Jagodzik Zofia, 3.Włodarczyk Julia.

Najmłodsi gracze, którzy zostali wyróżnieni nagrodami rzeczowymi, to Murek Tolisława i Zielinowski Witold.

W trakcie turnieju pyszne lody ufundowała prezes klubu  pani Wiesława Walkowska.

W.W.

Zakończenie roku szkolnego 2018/19 klas I-III.

19 czerwca o godz.10.00 w hali sportowo-środowiskowej we Włoszakowicach rozpoczęło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19 klas I-III Szkoły Podstawowej im. Karola Kurpińskiego.       Po wejściu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły pan Tadeusz Górny. Następnie piosenką „Wszyscy jesteśmy razem” program artystyczny rozpoczęli uczniowie klasy 3a, którzy przedstawili również krótkie wspomnienia z pobytu w klasach 1-3. W dalszej części dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w tańcu pt. „Królowa księżyca”. Po pożegnalnej piosence dzieci z klasy trzeciej nastąpiło pożegnanie odchodzącego na emeryturę dyrektora szkoły – pana Tadeusza Górnego. Po życzeniach nastąpił wzruszający moment, gdy przedstawiciele każdej z siedmiu klas wręczyli dyrektorowi dużą laurkę w kształcie serca. Podziękowania złożyła również prezes uczniowskiego klubu szachowego pani Wiesława Walkowska, po czym głos zabrał dyrektor, przedstawiając zgromadzonym w skrócie historię swojej działalności pedagogicznej w naszej szkole oraz życzył dzieciom udanych i bezpiecznych wakacji. Następnie odbyło się wręczenie nagród książkowych wyróżniającym się uczniom. Nagrody wręczali: dyrektor szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej pani Dorota Antoszewska oraz wychowawcy klas. W imieniu pani bibliotekarki nagrody książkowe najlepszym czytelnikom wręczyła pani pedagog Iwona Kaczorowska.
Na zakończenie wszystkim zgromadzonym na uroczystości podziękowały konferansjerki z klasy 2a,
a dzieci otrzymały upragnione świadectwa. Program artystyczny przygotowali: pani Alicja Rosa, pan Marian Ciszewski, pan Szymon Gąda oraz nagłośnienie pan Grzegorz Szkudlarczyk.

M.C.

Wybrzmiał ostatni dzwonek zakończenie roku 2018/19 klasy 4-6

 

Ostatni dzwonek, czyli zakończenie roku szkolnego dla klas 4-6 odbyło się 19. 06.2019 w hali sportowo- środowiskowej. Ten długo wyczekiwany przez uczniów moment był okazją do spotkania się uczniów, nauczycieli, rodziców i dyrekcji. Wszyscy zasłużyli na słowa uznania, a ci uczniowie, którzy przez 10 ostatnich miesięcy wykazali się naprawdę ciężka pracą i godną naśladowania postawą, odebrali z rąk dyrektora, pana Tadeusza Górnego, świadectwa z wyróżnieniem. Po tych uroczystych chwilach przyszedł czas na przywitanie wakacji. Uczniowie klasy 6a przypomnieli zebranym najważniejsze chwile minionego roku szkolnego – te trudne i pełne zmagań jak sprawdziany i egzaminy, ale też te wesołe jak spotkanie po wakacjach lub szkolne imprezy. Scenki sytuacyjne z życia szkoły spotkały się  z ciepłym przyjęciem naszej widowni. Popis aktorski uczniów uświetnił występ naszego szkolnego chóru. Podczas zakończenia roku szkolnego  2018/2019  pożegnaliśmy też przechodzącego na zasłużoną emeryturę pana dyrektora Tadeusza Górnego. Uczniowie 4,5, i 6 klas podziękowali dyrektorowi za wszystko, co zrobił dla społeczności szkolnej i życzyli wspaniałego odpoczynku. Na zakończenie głos zabrał sam pan dyrektor, który życzył uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom radosnych, pełnych przygód, ale także bezpiecznych wakacji.

A teraz… czekają nas dwa miesiące odpoczynku, przygód i beztroski,  byśmy we wrześniu mogli wrócić gotowi na nowe wyzwania!

Uroczystość zakończenia roku szkolnego przygotowały  p. Anna Wandolska, p. Wioleta Rosik i p. Katarzyna Kaczmarek.

„Pożegnania czas…” zakończenie roku szkolnego 2018/19 klas 7-8

Odświętne stroje, uroczysta akademia, odebranie świadectw i pożegnanie nauki na dwa miesiące! Tak uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach rozpoczęli wakacje. Wszystko to miało miejsce 19 czerwca 2019 roku o godz.10.00 w auli szkolnej. Było radośnie i wesoło, a z łezką w oku pożegnaliśmy absolwentów klas 8 oraz uczniów ostatniego już rocznika gimnazjum. Wybitni zostali wpisani do Złotej Księgi, wyróżniający otrzymali świadectwa z czerwonym paskiem i nagrody książkowe. Były podziękowania i kwiaty dla nauczycieli oraz rodziców. Uczniowie podziękowali też
i pożegnali Pana Tadeusza Górnego Dyrektora Szkoły, który odchodzi w sierpniu na zasłużoną emeryturę. Zwieńczeniem całości były słowa piosenki „Prowadź nas Panie łagodnie po zakrętach życia…” będą one mottem nie tylko na czas wakacji, ale też dla tych, którzy od września podejmą naukę  w wybranych szkołach ponadpodstawowych.

AN

„Dyrektorze! Dzisiaj mamy Twoje wielkie pożegnanie…”

W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, że trzeba pożegnać się
z ulubionym zawodem. Ten moment to czas przejścia na emeryturę. Tymi słowami już od wczesnych godzin rannych uczniowie naszej szkoły żegnali Pana Tadeusza Górnego, Dyrektora Szkoły. Dzień 19 czerwca 2019 r. stał się ostatnim zakończeniem roku szkolnego w jego karierze zawodowej.
Natomiast o godz.13.00 swojego przełożonego pożegnali współpracownicy.
W bogatej części artystycznej przedstawiony został życiorys, osiągnięcia
i sukcesy Pana Tadeusza Górnego. Uroczystość miała charakter pogodny, choć nie zabrakło chwil wzruszeń. Zaproszeni goście podkreślali pracowitość, uczciwość, życzliwość i oddanie dyrektora swojej pracy. I to nie były tylko puste słowa, w atmosferze panującej w auli czuło się olbrzymie emocje. Pewien etap historii włoszakowickiej szkoły już się zakończył. W pamięci uczniów
i pracowników zostaną charakterystyczne powiedzonka dyrektora, które stały się treścią autorskiej piosenki odśpiewanej na uroczystości. Z kolei program kabaretowy uzmysłowił przyszłemu emerytowi, że z chwilą zakończenia pracy zawodowej: „ już nic nie musi, a wszystko może”. Spełnienia marzeń, rozwijania pasji życiowych, podróży nie tylko po Polsce życzyli wszyscy zebrani, wręczając kwiaty i upominki.

A tak właściwie tego nie da się opisać …po prostu trzeba tam było być.

AWA

Wyróżnienie dla działaczy z Włoszakowic

Pan Tadeusz Górny, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i nauczyciel / instruktor Wiesława Walkowska na Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików w Sypniewie otrzymali Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego w stopniu brązowym za promowanie projektu Edukacja przez Szachy w Szkole na terenie Wielkopolski, działalność szachową w gminie Włoszakowice i powiecie leszczyńskim, a także sukcesy szachowe wychowanków na terenie całego kraju.

Wręczający nagrodę prezes Wielkopolskiego Związku Szachowego pan Andrzej Ciesiński chwalił także pracę  i dynamiczny rozwój Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcącego, który działa od 2 maja 2013 roku. W czasie  ceremonii  wręczenia przekazane zostały podziękowania dla  Zespołu Szkół Ogólnokształcących  we Włoszakowicach  za  organizację dwóch edycji Mistrzostw Wielkopolski Szkół Projektu Edukacja przez Szachy w Szkole.

W.W.

Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów i Młodzików Sypniewo

W dniach 13-18 czerwca 2019 roku w Sypniewie  w ramach obozu sportowego  zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy przy ZSO Włoszakowice 16 zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorów i Młodzików.

W ramach turnieju dzieci rozegrały 9 rund w czasie 1 godzina na zawodnika. Zawody zakończyły się uzyskaniem 5  kwalifikacji na  zawody makroregionalne.

Wyniki  końcowe w poszczególnych grupach były następujące:

grupa d-9

Włodarczyk Julia 5 pkt.   zajęła 6 miejsce,

Obiora- Cansever Klaudia 5 pkt.  zajęła 7 miejsce,

Owsianna Lena  4,5 pkt.  zajęła  9 miejsce ,

Wawrzyniak Julia 4,5 pkt.    zajęła 12 miejsce,

Biegańska Anna 4 pkt.   zajęła  16 miejsce,

Murek Tolisława 3,5 pkt. zajęła  21 miejsce,

Wieland Marcelina 3 pkt.      zajęła  23 miejsce,

grupa c-9

Jagodzik Marcin 3 pkt.     zajął   38 miejsce,

grupa d-11

Jagodzik Zofia 4,5 pkt.  zajęła  12 miejsce,

Maja Wawrzyniak  4,5 pkt. zajęła  13 miejsce,

grupa c-11

Włodarczyk Dominik 4 pk. zajął   27 miejsce,

d-13 Zielinowska Gabriela 4 pkt.    zajęła 16 miejsce,

c-13 Walkowski Tobiasz  5,5 pkt.   zajął   12 miejsce,

c-15 Biegański Mikołaj  4 pkt. zajął 15 miejsce,

d-18 Janiszewska Karolina 7 pkt. zajęła 4 miejsce,

c-18 Walkowski Jonasz 4,5 pkt. zajął 11 miejsce.

Oprócz gry w czasie turnieju dzieci korzystały z zajęć na krytym basenie, plażowały nad basenami odkrytymi, walczyły o nagrodę na kręgielni. Czas wolny umilały zabawy sportowe, spacery, a także gry planszowe.

Opiekę nad dziećmi sprawowały panie W. Walkowska, I. Włodarczyk  i H. Murek. Wyjazd odbył się dzięki wsparciu GOSiR we Włoszakowicach, ZSO Włoszakowice i BS Włoszakowice.

W.W.

Pięć medali lekkoatletów z Włoszakowic

Najmłodsi lekkoatleci z  ZSO we Włoszakowicach z klas 4-6 SP brali udział w Mistrzostwach Gminy w czwórboju lekkoatletycznym, które odbyły się w Bukówcu Górnym 6 czerwca.

Największy sukces odniósł Adam Gąda, który zwyciężył indywidualnie w ogólnej klasyfikacji i został mistrzem Gminy. Poprawił on rekord szkoły w skoku w dal z wynikiem 5.00m. Tuż za nim, na drugim stopniu podium stanął  Kacper Grześkowiak. Drużyna chłopców- Adam, Kacper, Marcin Antoszewski, Victor Lis, Marceli Nowak, Fabian Stachowiak –  również zwycieżyła.

Indywidualnie tytuł wicemistrzyni Gminy zdobyła Agnieszka Nowak, a drużynowo dziewczyny zdobyły srebrne medale i startowały one w składzie: Agnieszka, Iga Linka, Maja Wawrzyniak, Zosia Jagodzik, Antonina Nowak.

Tomasz Linka