Dzień Patrona w ZSO Włoszakowice.

Uroczysty apel z okazji Dnia Patrona odbył się 6 marca 2017. W tym roku miał on formę telewizyjnego programu informacyjnego pod tytułem „Dzień Dobry Włoszakowice”.

Występy uczniów rozpoczęło przedstawienie najnowszych informacji z życia szkoły. Wspomniano o akcji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, turnieju mażoretek, turnieju szachowym oraz białej szkole. Wiadomości były ilustrowane adekwatnymi scenkami. Następnie prowadzący zaprosili do studia gościa programu czyli Karola Kurpińskiego, w którego rolę wcielił się jeden z uczniów gimnazjum. Przedstawił on najciekawsze fakty ze swojego życia, ciekawostki, anegdoty. Całość przeplatana była utworami kompozytora w wykonaniu solistek oraz chóru Musicarolla.

W dalszej części wspomniano również wybitnego znawcę twórczości Kurpińskiego – ks Tadeusza Przybylskiego. Odgrywający jego rolę  uczeń miał okazję wypowiedzieć się na temat twórczości i życia naszego patrona.

Cały apel był również okraszony pokazem slajdów. Po zakończeniu występów uczniów głos zabrał pan dyrektor by podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowania.

MMr