II Turniej Ogólnopolski „Tu powstała Polska” – sukces Rafała.

W czasie przerwy świątecznej klub Chrobry Gniezno zaprosił szachistów z całej Polski na turniej szachowy rozgrywany w dwóch grupach ze wzglądu na poziom zaawansowania w grze.

Turniej  B rozegrano w tempie 90 min. na zawodnika w auli filii UAM-u w Gnieźnie. Turniej sędziował Szymon Banach.

Bardzo dobry turniej rozegrał faworyt grupy, zawodnik UKS ZSO Włoszakowice,  Rafał Lorenz. Uzyskał maksymalną ilość punktów, ogrywając wszystkich przeciwników. Nikomu nie dał szansy nawet na remis.

Pobyt w akademikach UAM-u na turnieju dla grupy 6-ciu zawodników pod opieką Wiesławy Walkowskiej rozpoczął się kilkoma przygodami. Pamiętać będziemy zawiasy drzwi, krzesło, z którego wyparował klej i sensacje żołądkowe.

Dzięki temu, oprócz 1 miejsca w klasyfikacji, wypełnił  normę częściową na kategorię I.

Sklasyfikowany na 8 miejscu w kategorii Open Biegański Mikołaj uzyskał nagrodę – piłkę dla najlepiej grającego  juniora do lat 14.

Janiszewska Karolina zajęła 12 miejsce w kategorii Open, pechowo przegrywając ostatnią rundę z Zosią Roszkiewicz. Natomiast była na 3 miejscu w klasyfikacji zawodników do lat 14.

Bardzo słabo zagrali Walkowski Tobiasz (26 miejsce) i Biegański Szymon (47 miejsce).

W turnieju grało 51 zawodników.

Równocześnie w tej samej auli rozegrano 7- rundowy turniej dla zaawansowanych graczy, w którym udział wzięło 40 zawodników. Rozegrano go w tempie  90 min + 30 sek. na zawodnika.

W turnieju normę częściową na kategorię I wypełnił Walkowski Jonasz,

który w kategorii Open 13 miejsce. Jednocześnie został sklasyfikowany na 2 miejscu w kategorii do 1600. Turniej może zaliczyć do bardzo udanych. Dwa razy grał na szachownicach transmisyjnych, a wygrana z wyżej notowanym Janem Kukorowskim i dwa remisy z silniejszymi  zawodnikami  były sensacją turnieju.

W trakcie turnieju możliwe było zwiedzanie Muzeum Początków Państwa Polskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali przewodniki po Gnieźnie i okolicy, a także zestaw świątecznych słodyczy.

W.W.

 

Komentarze są zablokowane