II Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Projektu „Edukacja przez Szachy w Szkole”

W dniu 27 kwietnia 2019 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbył się już po raz drugi turniej podsumowujący roczną pracę w projekcie EpSwS w klasach I-III z terenu Wielkopolski. Organizatorem turnieju byli: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, Wielkopolski Związek Szachowy, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

W turnieju udział wzięło 16 drużyn. Każda szkoła mogła wystawić maksymalnie 10 zawodników. Zawody odbyły się na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika. Turniej sędziował sędzia klasy międzynarodowej pan Maciej Cybulski wraz z sędziami rundowymi, którymi byli: sędzia klasy państwowej pan Paweł Staniszewski, sędzia klasy II pan Miłosz Walkowski i sędzia klasy młodzieżowej pan Jonasz Walkowski. Pomagali sędziować uczniowie 3 Gb ZSO Włoszakowice: Agnieszka Grabsztunowicz, Monika Grabsztunowicz, Karolina Janiszewska, Wiktoria Wolniczak,  Rafał Lorenz.

W  klasyfikacji drużynowej następujące szkoły uzyskały puchary ufundowane przez Wielkopolski Związek Szachowy:

1. SP nr 3 Swarzędz
  2. ZSO Włoszakowice
  3. SP Lusowo

Klasyfikacja indywidualna:

III klasa chłopcy– 1.Skupniewicz Aleksy Lusowo, 2.Adamski Mateusz ZSO Włoszakowice, 3.Apolinarski Nikodem;

III klasa dziewczęta: 1.Łukasik Aleksandra Szczytniki, 2.Owsianna Lena ZSO Włoszakowice, 3.Rypińska Julia Dąbcze;

II klasa chłopcy: 1.Koczorowski Oskar Połajewo, 2. Michalak Emanuel Swarzędz, 3.Rutkowski Włodzimierz Swarzędz, Markiewicz Kamil ZSO Włoszakowice, …9. Jagodzik Marcin ZSO Włoszakowice;

II klasa dziewczęta: 1.Włodarczyk Julia ZSO Włoszakowice,2. Rutkowska Antonina Swarzędz, 3.Świątek Nadia Lusowo,…5.Wawrzyniak Julia ZSO Włoszakowice.

I klasa chłopcy: 1.Chudzicki Dawid Swarzędz, 2.Chumak Ilia Lusowo, 3.Szawejko Nikodem Swarzędz; zawodnicy ze ZSO, … 8.Staszkiewicz Kacper ZSO Włoszakowice, 9. Jankowiak Adrian ZSO Włoszakowice.

I klasa dziewczęta: 1.Kmiecik Natalia Swarzędz, 2.Niemczyk Helena SP 2 Leszno, 3.Najmowicz Nina Lusowo, 4.Kinga Ratajczak ZSO Włoszakowice, 5.Tolisława Murek ZSO Włoszakowice.

Wszyscy wymienieni zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

Nagrodę indywidualną dla zawodnika z Włoszakowic, który osiągnął najwyższy wynik,  ufundowaną przez dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących, otrzymała Julia Włodarczyk. Drużyna reprezentująca gminę Włoszakowice otrzymała okazały puchar ufundowany przez wójta Gminy pana Roberta Kasperczaka.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe buttony i słodki poczęstunek.

Opiekę nad dziećmi sprawowali nauczyciele i rodzice  z poszczególnych szkół, a z Włoszakowic nauczyciele Olga Ciszewska, Hanna Murek, Dominika Ratajczak, Marian Ciszewski, dyrektorem turnieju była Wiesława Walkowska. Pomagali jako wolontariusze panie Izabela Włodarczyk, Urszula Jagodzik.

W imieniu dzieci dziękuję dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących za umożliwienie przeprowadzenia turnieju w budynku szkoły we Włoszakowicach.

W.W.