III Ogólnopolski Turniej „Tu Powstała Polska” Gniezno 28-30.12.2018 r.

Sukces Karoliny Janiszewskiej

Turniej został  rozegrany w budynku I LO w Gnieźnie w dwóch grupach rankingowych. Grupa A grała 5 rund w tempie  90 min. + 30 sek., grupa B na dystansie 7 rund w tempie 30 min. + 30 sek. Zawody sędziował Szymon Banach.

Turniej B zakończył się sporym sukcesem Karoliny Janiszewskiej – wypełniła normę na I kategorię szachową, uzyskując ranking 1863. Rozegrała bardzo dobrych 7 partii. Niestety, przegrana przez czas w ostatniej partii pozbawiła ją pucharu. Zajęła  3 miejsce w klasyfikacji końcowej. Uzyskała bardzo duży przyrost  rankingowy w klasyfikacji międzynarodowej. Jest pierwszą zawodniczką klubu UKS ZSO Włoszakowice, która wypełniła normę na I kategorię.

W tym samym turnieju miejsca w pozostałych klasyfikacjach zajęli:

– 3 miejsce Tobiasz Walkowski do lat 12;

– 6 miejsce Dominik Włodarczyk do lat 10;

– 3 miejsce Julia Włodarczyk do lat 8.

Wszyscy juniorzy otrzymali nagrody rzeczowe.

W tym samym czasie i miejscu rozgrywany był  5-rundowy silnie obsadzony turniej A, w którym  Jonasz Walkowski zajął 1 miejsce w klasyfikacji zawodników z  rankingiem do 1600 , 3 miejsce zajął jako junior, a w klasyfikacji generalnej 7 miejsce. Uzyskał spory przyrost punktowy w klasyfikacji międzynarodowej FIDE.

Oprócz gry  w turnieju szachowym  dzieci zwiedziły Muzeum Początków Państwa Polskiego, katedrę św. Wojciecha, zobaczyły Gniezno, pokonując szlak Królów i Królików Gniezna.

WW

Komentarze są zablokowane