„JASEŁKA 2018”

Doskonale wszyscy wiemy, że okres przedświąteczny to bardzo pracowity czas. Trzeba kupić choinkę, wybrać prezenty, pomyśleć o produktach na wieczerzę wigilijną. W tym całym pośpiechu tak łatwo zapomnieć o duchowym aspekcie świąt. Już wkrótce będziemy obchodzić Boże Narodzenie. To magiczny okres obfitujący w spotkania z rodziną przy choince, opłatku przy dźwiękach kolęd.

Tymczasem w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach dnia 21.12.2018 roku odbyły się „Jasełka na wesoło” przygotowane przez uczniów klas trzecich gimnazjum pod kierunkiem ks. D. Dutkiewicza, p. K. Kaczmarek i p. Sz. Gądy.

Były straszne diabły i piękne anioły, a także zwykli bohaterowie: wójt, policjant, taksówkarz, lekarz, nauczyciel, uczniowie czy murarz. Nie zabrakło oczywiście świętej rodziny, czyli Marii, Józefa i dzieciątka, rodziny cichej i skromnej, do której cały świat przychodzi z pokłonem  i życzeniami. Szkolni aktorzy przypomnieli nam tę piękną historię, która co roku w grudniu napełnia nasze serca wiarą w dobroć i nową nadzieją na przyszłość.

Przedstawienie jasełkowe uświetnili pięknym śpiewem i grą na instrumentach uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły, a wyjątkowa, klimatyczna scenografia wykonana przez panią B. Nowak i A. Dembińską wprowadziła zgromadzoną publiczność w iście świąteczny nastrój.

Na zakończenie pan dyrektor Tadeusz Górny złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie uczniowie rozeszli się do swoich klas, gdzie wspólnie z wychowawcami spędzili czas na spotkaniu wigilijnym, któremu towarzyszyło łamanie się opłatkiem i dalsze życzenia.

Trzeba przyznać, że wszyscy byli tego dnia inni, wyjątkowi…     Udzieliła nam się atmosfera życzliwości i wyrozumienia, oby trwała jak najdłużej wśród naszej społeczności szkolnej. Niech się spełniają wszystkie wypowiedziane na głos życzenia, a magia świąt zmieni nas wszystkich na lepsze.

Do siego roku!

SzG