Klasa IA matowała króla.

W piątek 1 marca 2019 roku w budynku ”B” Zespołu Szkół Ogólnokształcących uczniowie klasy I A wzięli udział w swoim pierwszym turnieju szachowym.

Dzieci rozegrały  6 rund szachów szybkich zgodnie z zasadami  zawartymi w Kodeksie Szachowym.

Między rundami czekała na dzieci niespodzianka- pizza, która pozwoliła nabrać energii koniecznej do dokończenia rozgrywek szachowych.

Klasyfikacja końcowa:

Chłopcy: Witkiewicz Oktawiusz, Staszkiewicz Kacper, Gano Nikodem,

Dziewczęta: Murek Tolisława, Ratajczak Kinga, Żmuda Julia.

Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe  medale za udział w turnieju i słodkie upominki.

Między rundami dzieci wykonały piękne prace plastyczne „Szachowe marzenia”. Za wykonanie najładniejszych prac lizaki otrzymali: Katarzyna Dąbkowska, Marysia Apolinarska, Maja Wójcik, Wiktoria Król, Julia Żmuda.

Turniej zorganizowała Klasowa Rada Rodziców, a sędziowała pani Wiesława Walkowska. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: H.Murek, R.Witkiewicz, M.Staszkiewicz.

W.W.