Ogólnopolski Turniej Finałowy Edukacji przez Szachy w Szkole.

W dniu 8 czerwca 2018 r. swoją przygodę z Warszawą miała dziesięcioosobowa drużyna uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Włoszakowic. Pod opieką pań Olgi Ciszewskiej i Wiesławy Walkowskiej uczniowie wzięli udział w turnieju szachowym podsumowującym roczną pracę szkoleniową. Zawody odbyły się na Torwarze. Dzieci grały po 15 minut na zawodnika na dystansie 6 rund. Mogły zdobyć maksymalnie 18 punktów. Punktacja turniejowa była niestandardowa. Zwycięstwo było promowane 3 punktami, remis 2, a przegrana 1 punktem. Grupy turniejowe liczyły w tym roku 130 zawodników.

W turnieju wystąpiło 799 uczniów reprezentujących 105 szkół realizujących projekt Edukacja przez Szachy w Szkole z całej Polski.

Sędzią głównym zawodów była pani Magdalena Judek. W zawodach jako sędziowie rundowi, mieli możliwość pracy, Miłosz Walkowski i Jonasz Walkowski. Możliwość sędziowania tak ważnych zawodów dla nich była olbrzymim wyróżnieniem, ale i wyzwaniem.

Oprócz udziału w  zawodach dzieci zwiedziły Muzeum Legii Warszawa, Stadion Legii, zobaczyły Wisłę i Stadion Narodowy. Najbardziej jednak smakowały lody, które były nagrodą za trudy turniejowe.

Olbrzymie gratulacje należą się  dzieciom z Włoszakowic, które dały radę – mimo trudów podróży – wywalczyć brązowy medal w klasyfikacji drużynowej, 8 miejsce w klasyfikacji szkół Polski i wysokie miejsca w klasyfikacji  indywidualnej.

Klasyfikacja indywidualna według kolejności zajętych miejsc:

Dziewczynki klasa III :

1. miejsce Blanka Mierzyńska – 16 pkt.,
  2. miejsce Zuzanna Michalewicz – 14 pkt. ,
  3. miejsce Agata Apolinarska – 12 pkt.,

Dziewczynki klasa I

1. miejsce Julia Włodarczyk – 15 pkt.,
  2. miejsce Julia Wawrzyniak – 12 pkt. ,

Dziewczynki klasa II

1. miejsce Lena Owsianna – 14 pkt.,

Chłopcy klasa II

1. miejsce Mateusz Adamski -14 pkt.,

Chłopcy klasa I

1. miejsce Marcin Jagodzik – 14 pkt.,

Chłopcy klasa III

1. miejsce Julian Wachowski – 15 pkt.,

17.miejsce Dominik Włodarczyk – 15 pkt

Blanka Mierzyńska i Julia Włodaczyk oprócz nagród indywidualnych uzyskały nagrodę specjalną – bezpłatny tygodniowy udział w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drzonkowie połączony ze szkoleniem szachowym prowadzonym przez trenerów kadry narodowej juniorów.

Zawodnicy, ich rodzice, Zarząd klubu UKS ZSO Włoszakowice dziękują Bankowi Spółdzielczemu z Włoszakowic, Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach , GOSiR we Włoszakowicach za pomoc finansową umożliwiającą start w  zawodach szachowych.

W.W.