Szachiści z Włoszakowic mistrzami powiatu

W auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach w dniu 28 października 2017 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w szachach szybkich rozegrane w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady.

Współorganizatorami zawodów  byli: Miasto Leszno, Starostwo Powiatowe, Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Lesznie, gmina Włoszakowice, Leszczyński Związek Sportowy, Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach, Uczniowski Klub Sportowy we Włoszakowicach.

Dzieci zagrały turniej szachów szybkich z podziałem na trzy kategorie turniejowe: Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej, Licealiada. Prowadzona była osobna klasyfikacja drużynowa i indywidualna.  W ramach klasyfikacji drużynowej brany był pod uwagę wynik najlepszych 4 zawodników, w tym  przynajmniej  jednej dziewczynki. Zawody sędziowali panowie Łukasz Dębowiak i Tomasz Mocny.

W Igrzyskach Dzieci wzięło udział   61 zawodników –  uczniów z 6 leszczyńskich szkół.

Klasyfikacja drużyn z powiatu  ziemskiego była następująca:

1.SP Włoszakowice                28 pkt.

2.SP Rydzyna                         17 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:

1.miejsce Zielinowska Gabriela SP Włoszakowice

2.miejsce Apolinarska Martyna SP Włoszakowice

3.miejsce Janiszewska Alicja SP Włoszakowice.

Uzyskały one najwyższe wyniki w powiecie ziemskim i grodzkim.

W klasyfikacji chłopców  najlepiej  z graczy z Włoszakowic zagrali:

1.miejsce Zielinowski Filip SP Włoszakowice

2.miejsce Konieczny Adrian SP Włoszakowice

3.miejsce Grześkowiak Kacper SP Włoszakowice.

Klasyfikacja drużyn z powiatu grodzkiego była następująca:

1.SP 7 Leszno              24 pkt.

2.SP 2 Leszno              22,5 pkt.

3.SP 13 Leszno            21,5 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsca zajęły:

1.Molenda Amelia SP7 Leszno

2.Samol Julia SP 13 Leszno

3.Grzesiecka Julia SP 7 Leszno.

Chłopcy:

1.Walkowski Tobiasz SP 7 Leszno (trenuje w klubie UKS ZSO Włoszakowice)

2.Samolewski Dawid SP 9 Leszno

3.Bendka Dominik SP 13 Leszno.

Medale wręczył wójt gminy Włoszakowice pan Stanisław Waligóra i dyrektor Międzyszkolnego Ośrodka Sportu pan Grzegorz Kapitan.

Do zawodów wojewódzkich awansowały dwie  drużyny reprezentujące szkoły  z powiatu ziemskiego i dwie z grodzkiego.

Organizatorem zawodów była pani Wiesława Walkowska. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwały panie Karina Obiora, Magdalena Apolinarska i Maria Grześkowiak.

WW