Szachy z Mikołajem 15.12.2018 r. Włoszakowice

Tradycyjnie już po raz czwarty przy szachownicach przed Świętami Bożego Narodzenia spotkali się zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Na dystansie 7 rund rozegrane zostały  trzy turnieje szachów szybkich. Sędzią  głównym zawodów był pan Wiesław Janocha, obowiązki rundowego pełnił Jonasz Walkowski. Gracze zostali podzieleni na 3 grupy turniejowe ze względu na siłę gry wynikającą z posiadanych rankingów szachowych.

W grupie A  zagrało 12 zawodników. Klasyfikacja końcowa była następująca:

dziewczęta: 1.Janiszewska Karolina, 2.Jagodzik  Zofia,3. Ratajczak Magdalena;

chłopcy: 1.Lorenz Rafał, 2.Żyto Karol, 3.Biegański Mikołaj.

W grupie B zagrało 20 zawodników.

Klasyfikacja końcowa była następująca:

chłopcy: 1.Włodarczyk Dominik, 2.Ratajczak Tymoteusz , 3.Markiewicz Kamil; dziewczęta: 1.Włodarczyk Julia, 2.Wawrzyniak Maja, 3. Apolinarska Martyna.

W grupie C zagrało 20 zawodników.

Klasyfikacja końcowa była następująca:

dziewczęta: 1.Wieland Marcelina, 2.Wilczak Julia,3. Zając Wiktoria;

chłopcy: 1.Jagodzik Marcin,2. Mierzyński Nikodem, 3.Łucki Filip.

Najmłodszym graczem w tej grupie był przedszkolak Witold Zielinowski.

Nagrody rzeczowe i finansowe dla dzieci i młodzieży zostały przygotowane dzięki życzliwości i wsparciu BS Włoszakowice, GOSiR Włoszakowice, sponsorom indywidualnym. Pomieszczenia szkolne użyczył dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pan Tadeusz Górny.

Za wszelką pomoc w organizacji turnieju ogromne podziękowania w imieniu szachistów składa wraz z  życzeniami świątecznymi

prezes klubu UKS ZSO Włoszakowice

Wiesława Walkowska