Szachy z Mikołajem Turniej dla najmłodszych szachistów.

W sobotnie przedpołudnie najmłodsi szachiści z Włoszakowic zagrali swój pierwszy w życiu turniej szachowy w tempie 15 minut na zawodnika na dystansie  7 rund.

Zawody sędziował pan Wiesław Janocha przy pomocy sędziego rundowego pana Jonasza Walkowskiego.

Jak na każdym turnieju dla małych dzieci – były łzy po przegranej, była olbrzymia radość z wygranej partii. Nagrodą dla wszystkich, którzy ukończyli turniej, były mikołajkowe słodycze.

Olbrzymią radość sprawiły medale zawieszone na szyjach małych zawodników, a także puchar z mikołajkową czapeczką w kształcie szachowego pionka wręczony najlepszemu zawodnikowi grupy D –  Kindze  Ratajczak, uczennicy klasy I b Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Wyniki końcowe przedszkolaków: 1.Samol Zofia, 2. Primel Milena,

1. Biegańska Natalia.

Klasyfikacja uczniów klas pierwszych:

dziewczęta: 1. Ratajczak Kinga, 2.Żmuda Julia 3. Murek Tolisława;

chłopcy: 1.Obiora Damian 2.Witkiewicz Tobiasz 3.Witkiewicz Oktawiusz.

Mali zawodnicy, ich rodzice i Zarząd Klubu UKS ZSO Włoszakowice dziękują za pomoc finansową i rzeczową w organizacji turnieju: BS Włoszakowice, GOSiR Włoszakowice, ZSO Włoszakowice, WODSTAL Włoszakowice i sponsorom indywidualnym.

Podziękowania dla wszystkich rodziców i zawodników, którzy pomogli przygotować cztery sale do gry, a także tym którzy wytrwale w sobotnie popołudnie doprowadzali „małą szkołę” do normalności. Bez waszej pomocy organizacja tak dużego turnieju nie byłaby możliwa.

Dziękuję sędziom za sprawny przebieg zawodów.

Wiesława Walkowska