Wycieczka do Poznania klasy 2c.

23 maja klasa 2c pojechała na wycieczkę do Poznania. Była to wycieczka rodzinna, ponieważ z każdym uczniem jechał jeden z rodziców. Na początek dzieci wraz z opiekunami obejrzały wystawę interaktywną pt. „Blubry 6D, gdzie w tajemniczych komnatach wysłuchały legendy poznańskie oraz słownictwo z gwary regionalnej. Następnie wszyscy udali się na Stary Rynek,  aby obejrzeć kamieniczki, ratusz oraz kupić pamiątki z wycieczki. O godzinie 12.00 oczy wszystkich skierowały się na ratuszową wieżę, aby podziwiać poznańskie koziołki. Kolejnym etapem wycieczki było Muzeum czekolady. Tam dzieci obejrzały film na temat uprawy kakao – najważniejszego składnika czekolady. Potem wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali fartuszki i czapki kucharskie, a następnie zrobili dla siebie tabliczkę czekolady. Zostały one wystudzone w lodówce i na zakończenie każdy otrzymał swoją własnoręcznie wykonaną i ozdobioną czekoladę. Wycieczka udała się  ,wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.

L.Sobol

20190523_120527