XXVII Finał WOŚP w ZSO Włoszakowice

Dnia 13 stycznia 2019 r. już po raz dwudziesty szósty (w Polsce po raz dwudziesty siódmy) sztab ZSO we Włoszakowicach przy współudziale Gminnego Zakładu Komunalnego, zorganizował imprezę w związku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tegoroczne hasło brzmiało: “Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha. Na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych “.

28 wolontariuszy ( z klas SP i G ) brało udział w zbiórce pieniędzy przed kościołem i w szkole podczas trwania imprezy. Od godz. 15.00 w hali sportowo – środowiskowej rozpoczęły się występy uczniów naszej szkoły. Bardzo żywiołowo i melodyjnie rozpoczęły dzieci śpiewem pastorałek. Swoją obecnością zaszczycili nas również nasi byli absolwenci Adam Samol, Kacper Froń i Maksymilian Maćkowiak. Wiele radości sprawiło oglądanie przedstawienia pod tytułem “Rzepka”, wystawionego przez kółko teatralne działające w szkole. Publiczności spodobały się też pokazy taneczne w wykonaniu uczniów szkoły tańca MARGO pani Małgorzaty Zawiślak. Czas umilały również występy solistów “Studia Piosenki”.

Przez całą imprezę otwarta była kawiarenka, gdzie każdy mógł zjeść pyszne ciasta, które upiekły mamy uczniów klas 6 i 7 SP, za które serdecznie dziękujemy. Nie zabrakło również licytacji gadżetów WOŚP. W tym roku Sztab otrzymał również przedmioty do licytacji od prywatnych darczyńców, za które z serca dziękujemy. Główną atrakcją była licytacja fotela typu “Uszak”.

O godz. 18.00 zakończyliśmy imprezę tradycyjnym “światełkiem do nieba”,  wspólnie śpiewając finałową piosenkę

Po raz kolejny mieszkańcy Włoszakowic i okolic udowodnili, że chcą pomagać chorym dzieciom i  hojnie wspierali datkami akcję Jurka Owsiaka.

Sztab XXVII Finału WOŚP składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy oraz zebrania rekordowej kwoty ok. 13 350 zł na rzecz fundacji.

Sztab WOŚP