Kiermasz świąteczny.

Za nami już I Kiermasz Świąteczny, który odbył się w niedzielę 10 grudnia . Co roku przed Bożym Narodzeniem w naszej szkole odbywały się małe kiermasze świąteczne przygotowywane przez uczniów. Dzieci sprzedawały ozdoby świąteczne i ciasta upieczone w domu. Jednak w tym roku grupa rodziców wyszła z inicjatywą zorganizowania imprezy dla wszystkich mieszkańców Włoszakowic. Zaangażowane mamy już od października spotykały się wieczorami i wykonywały różnorodne stroiki, kompozycje i ozdoby. Rodzice młodszych uczniów upiekli pierniki, które również można było kupić. Inni przygotowali ciasto do kiermaszowej kawiarenki. Aula szkolna, klimatycznie przystrojona, zapełniła się pracami rodziców i młodzieży. Efekt był oszałamiający. Czekaliśmy tylko na gości… Mieszkańcy Włoszakowic nie zawiedli nas. Tłumnie odwiedzili kiermasz, chętnie kupowali oryginalne dekoracje, słuchali kolęd w wykonaniu uczniów i chóru „Srebrny włos” zaproszonego na nasze spotkanie. Dzieci bawiły się przy ozdabianiu pierników oraz spotkały się ze Świętym Mikołajem częstującym najmłodszych cukierkami. Tak nam minęło niedzielne popołudnie. Oprócz satysfakcji z dobrze zorganizowanej imprezy zostało nam około 6 tys. złotych, które zostaną przeznaczone na doposażenie szkoły. Dziękujemy wszystkim rodzicom przygotowującym kiermasz, zaangażowanym uczniom i nauczycielom oraz społeczności Włoszakowic za żywe zainteresowanie naszą imprezą.

HG