XXVI Finał WOŚP we Włoszakowicach.

W niedzielę 14.01.2018r. we Włoszakowicach od rana trwała zbiórka pieniędzy w ramach 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku datki zbierane były dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Jak co roku sztab utworzony został przy ZSO Włoszakowice.

Wolontariusze (uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum) pod opieką nauczycieli od wczesnych godzin porannych kwestowali przy kościele. Udało im się zebrać ponad 4 tysiące złotych.

O godzinie 15.00 rozpoczęła się impreza w hali sportowo-środowiskowej. Zorganizował ją sztab WOŚP przy współudziale Gminnego Zakładu Komunalnego. Na widowni zasiedli uczniowie, rodzice, mieszkańcy naszej wsi, którzy przybyli całymi rodzinami, aby pomagać i wspólnie się bawić.

Imprezę rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta  Blue Brass Band wraz z mażoretkami. Rewelacyjne występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na scenie pojawili się też tancerze, którzy swoje umiejętności zdobywają w szkole tańca MARGO p. Małgorzaty Zawiślak. Ich pokazy również wzbudziły zachwyt. Widzowie mogli obejrzeć przedstawienie pt. „Sąsiedzkie porachunki” w wykonaniu grupy teatralnej działającej w naszej szkole. Czas umilały występy wokalne solistów – uczniów włoszakowickiej szkoły. Na gitarach zagrali nasi gimnazjaliści. Dużym zainteresowaniem cieszyła się licytacja gadżetów WOŚP, z której wpływy miło zaskoczyły organizatorów.

Podczas trwania imprezy działała kawiarenka serwująca napoje i ciasto. O pyszne wypieki  zadbali rodzice uczniów klas IV-VI SP, którym serdecznie dziękujemy.

Impreza zakończyła się po godzinie 17.00 tradycyjnym „światełkiem do nieba” i wspólnym odśpiewaniem piosenki finałowej.

Sztab WOŚP, który działał w tym roku we Włoszakowicach już po raz 25, serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania udanej imprezy oraz tym, którzy hojnie wspierali datkami akcję Jurka Owsiaka. Dzięki Wam udało się zebrać 9418,82zł.

DZIĘKUJEMY!!!

SZTAB XXVI FINAŁU WOŚP