101 rocznica odzyskania niepodległości - inscenizacja patriotyczna.

W ramach obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w szkole we Włoszakowicach odbyła się inscenizacja przedstawiająca losy ojczyzny. Przedstawienie rozpoczęło się od  kłótni trzech zaborców nad mapą Polski i symbolicznego jej rozdarcia i pochowania. Następnie recytatorzy wprowadzili widownię w nostalgiczny nastrój smutku po upadku Polski, ale i wiary w naród polski. W  inscenizację zaangażowali się także dorośli. Przedstawiciele rodziców, nauczycieli, księży i żołnierzy złożyli przysięgę obrony polskości w każdej dziejowej chwili. Po czym dzieci  tanecznym krokiem poloneza wprowadziły nas w świat czasów Napoleona.  Przypomniano nam historię Legionów Dąbrowskiego i powstania hymnu Polski. Gazeciarz nawołujący do kupna gazet,  wprowadzał nas w kolejne zawieruchy krwawej historii naszego narodu.  Pantomima lirycznie przeniosła nas w czasy powstania styczniowego i katorgi. Recytatorzy podkreślili niezłomność narodu polskiego i zasługi marszałka Piłsudskiego w odzyskaniu niepodległości. Dzieci w tańcu ukazały symbolikę flagi polskiej. Przedstawienie zamknęło wspólne odśpiewanie pieśni „Żeby Polska była Polską...” Organizatorom i występującym bardzo dziękujemy za piękną lekcję historii.