19 października 2023

"Natalka i Antek w świecie matematyki"

Uczniowie klasy 1a w roku szkolnym 2023/2024 przystąpili do projektu edukacyjnego Grupy MAC S.A. i Sabiny Piłat „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Głównym celem projektu jest zwiększenie kompetencji matematycznych i rozwijanie u dzieci zainteresowania matematyką poprzez wykonywanie zadań metodą projektu. Uczniowie w kolejnych modułach będą udowadniać, że matematyka jest obecna m.in.: w szkole, na basenie,
Wizyta w bibliotece gminnej klasy 1a

Wizyta w bibliotece gminnej klasy 1a

17 października uczniowie klasy 1a po raz pierwszy udali się na lekcję biblioteczną do Gminnej Biblioteki Publicznej we Włoszakowicach. Uczniowie podczas zajęć wysłuchały bajki czytanej przez pracownika biblioteki, poznali zasady panujące w bibliotece, oraz oglądali książki . Na koniec swojej wizyty uczniowie otrzymali karty biblioteczne oraz kolorowe zakładki do książek. Dla
Żywa lekcja przyrody

Żywa lekcja przyrody

W chłodny, lecz słoneczny dzień klasy drugie, dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Włoszakowice uczestniczyły w żywej lekcji przyrody. Poznały gatunki drzew, ich liście i owoce. Zwiedziły też miejsce, gdzie wypala się węgiel drzewny. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali dla dzieci ciepły posiłek. Dzieci miały też chwilę na wspólną integrację, co pozytywnie wpływa na ich relacje
Wizyta w szkolnej bibliotece klasy 2b

Wizyta w szkolnej bibliotece klasy 2b

W dniu 18 października 2023 r. uczniowie 2 b Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach w bibliotece szkolnej rozmawiali z panią Renatą Wodawską nt. pracy biblioteki, zasad korzystania z księgozbioru i czytelni, a także zasad dotyczących wypożyczania książek.  Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.
Spotkanie z poetą Gabrielem Roszakiem

Spotkanie z poetą Gabrielem Roszakiem

W dniu 17 października klasa 3 b wzięła udział w spotkaniu autorskim z poetą , Panem Gabrielem Roszakiem. Poeta opowiadał na pytania dotyczące swojej przygody z poezją. Następnie sam  recytował swoje ulubione wiersze. Ich bogata tematyka wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród uczniów klasy 3 b. Spotkanie przebiegło w serdecznej i ciepłej atmosferze.
18 października 2023

Film "O psie, który jeździł koleją"

10 października klasy 3  wybrały się do kina na film pt.: ,,O psie, który jeździł koleją”. Następnie wspólnie poszliśmy do parku 1000 lecia i tam  alejami leszczyńskiego parku obserwowaliśmy zwierzęta  i szukaliśmy, czy Pani Jesień do Nas zawitała. Na koniec nie zabrakło zabawy na placu zabaw.
Nagroda Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Medale za Długoletnią Służbę dla pracowników ZSO Włoszakowice.
17 października 2023

W dniu 11 października 2023 w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu odbyła się uroczystość wręczenia Krzyży Zasługi, Medali za Długoletnią Służbę, Medali Komisji Edukacji Narodowej, nagród Ministra Edukacji i Nauki oraz nagród Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Dyrektorom, Nauczycielom i Pracownikom oświaty, zatrudnionym w szkołach i placówkach województwa wielkopolskiego. W tym roku nagrody otrzymali również pracownicy
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez licealistów.
13 października 2023

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez licealistów.

Uczniowie naszego Liceum przygotowali z okazji Dnia Edukacji Narodowej krótkie przedstawienie.
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej.
13 października 2023

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej.

Uczniowie Szkoły Podstawowej apelem uczcili Dzień Edukacji Narodowej.
Pasowanie pierwszoklasistów.

Pasowanie pierwszoklasistów.

W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych.
Światowy Dzień Drzewa

Światowy Dzień Drzewa

10 października obchodzony jest Światowy Dzień Drzewa. To międzynarodowa akcja sadzenia drzew, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Klasa 1a wraz z wychowawcą i przedstawicielami biblioteki przy tej okazji posadziła drzewo przy Gminnej Bibliotece Publicznej we Włoszakowicach. Mamy nadzieję, że tym samym przypieczętowaliśmy początek owocnej współpracy.