Kodowanie w 2 a

Kodowanie w 2 a

Uczniowie klasy 2a rysowali na zajęciach figury geometryczne korzystając z zestawów robotów i mat pozyskanych przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoriaprzyszłości.
Patriotycznie w klasach pierwszych

Patriotycznie w klasach pierwszych

Pod koniec kwietnia klasy pierwsze wykonały książeczkę o Polsce. Utrwaliły nie tylko nazwę kraju, stolicy, barwy narodowe, ale także nazwy województw, gór  i rzek.
Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki - ZOO

Natalka i Antek w Krainie Wielkiej Matematyki - ZOO

Uczniowie klas pierwszych realizując innowację pedagogiczną tym razem szukali matematyki w zoo. Dzieci poznały sposób funkcjonowania ogrodów zoologicznych w Polsce, szukały odpowiedzi na stronach internetowych na temat wyżywienia, trybu życia wybranych zwierząt, kosztów ich utrzymania, a także pracy opiekunów zwierząt w zoo. Realizując temat zaprojektowały zagrodę dla zwierząt, obliczyły jej obwód.  Sporo emocji wzbudziło obliczanie
Budowanie równi pochyłej na fizyce w 7a

Budowanie równi pochyłej na fizyce w 7a

Jak zdobyć mistrzostwo w skokach narciarskich? Uczniowie klasy 7a korzystając z zestawów klocków Lego education pozyskanych przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoriaprzyszłości budowali na lekcji fizyki stok narciarski, który wykorzystają na kolejnej lekcji do przeprowadzą doświadczeń dzięki którym dowiedzą się, jak siły zmieniają ruch narciarza na stokach o różnym nachyleniu. Poznają zależność między
Równia pochyła na lekcji fizyki w klasie 8b.
26 kwietnia 2023

Równia pochyła na lekcji fizyki w klasie 8b.

Uczniowie klasy 8b kontynuowali budowę stoku narciarskiego. Do jego skonstruowania wykorzystali zestawy klocków Lego education które nasza szkoła pozyskała dzięki programowi #Labolatoria przyszłości. Stok narciarski posłużył do przeprowadzenia doświadczeń mających na celu wyjaśnienie jak siły zmieniają ruch narciarza  na stokach o różnym nachyleniu, jaka jest zależność między masą ciała a jego ruchem
Zajęcia z kodowania- klasa 3b

Zajęcia z kodowania- klasa 3b

Uczniowie klasy 3b kontynuują zajęcia z kodowaniem z wykorzystaniem GeniBotów. Dzisiaj układały za pomocą kart kodujących program dla GeniBota – „ Robot dyrygentem”. Dzieci uczyły się jak korzystać z kart muzycznych. Programowały melodię „Siała baba mak”. Sprzęt, na którym dzieci pracowały, został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Mistrzostwa Szkoły w szachach szybkich Klasy II i III

Mistrzostwa Szkoły w szachach szybkich Klasy II i III

W dniu 26 kwietnia 2023 r. w małej szkole rozegrane zostały  turnieje o puchar dyrektora szkoły pana Jarosława Zielonkę. Mistrzem szkoły klas III został Przewoźny Brayan. Klasyfikacja końcowa:1. Przewoźny Brayan, Jastrzębska Liliana, Gawron Roksana Mistrzem szkoły klas II został: Godziątkowski Cezary. Klasyfikacja końcowa: Godziątkowski Cezary, Knop Mikołaj, Pytlik Zofia. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze ufundowane przez Radę
Mistrzostwa Szkoły w szachach szybkich Klasy I

Mistrzostwa Szkoły w szachach szybkich Klasy I

W dniu 26 kwietnia 2023 r. rozegrany został turniej finałowy klas I. Do szachownic usiedli finaliści turniejów rozegranych w poszczególnych klasach. Mistrzem klas I został Wiktor Draber. Klasyfikacja końcowa: Wiktor Draber, Filip Dutkiewicz, Tymonn Soroko. Najwyższy wynik wśród dziewczynek uzyskała Flieger Zofia. Zawody sędziował pan Jonasz Walkowski. Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali słodycze.
Dzień Języka Angielskiego
24 kwietnia 2023

Dzień Języka Angielskiego

Światowy Dzień Języka Angielskiego przypada na 23 kwietnia. Z tej okazji w klasach odbyły się lekcje kulturowe. Klasa 6abc wyruszyła w podróż do USA, a klasy 4a i 4b oraz 3a i 3b udały się do Londynu. Poznaliśmy nowe słownictwo, zwyczaje, położenie, flagi oraz ważne święta krajów anglojęzycznych. Nie zabrakło również gier i zabaw edukacyjnych:)

"Drzwi Otwarte" w Liceum i Szkole Branżowej 2023

22 kwietnia 2023 jak co roku odbyły się drzwi otwarte w naszej szkole. Jak zwykle kandydaci do naszej szkoły mogli się dowiedzieć wszystkiego o szkole. Dodatkowo czekały na gości liczne atrakcje.
Warsztaty ekologiczne 1b.

Warsztaty ekologiczne 1b.

W dniu 22 kwietnia 2023 r. klasa IB wzięła udział w warsztatach ekologicznych „Papier – wynalazek wszechczasów” (wykonywanie papieru czerpanego). Warsztaty przeprowadziła pani Iwona Piwońska „Ekosfera”.             W ramach warsztatów dzieci poznały tematykę ochrony drzew, proces technologiczny produkcji papieru. Dzieci samodzielnie wykonały kartkę papieru czerpanego.
Sukces Alicji Błaszczyk.

Sukces Alicji Błaszczyk.

Uczennica klasy 8c SP - Alicja Błaszczyk zajęła 22 kwietnia br. I miejsce w Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "PRYMA BIS" w Garzynie