Urodziny Karola Kurpińskiego w klasie 1a
06 marca 2024

Urodziny Karola Kurpińskiego w klasie 1a

Klasa 1a uczciła 239 rocznicę urodzin Patrona Szkoły Karola Kurpińskiego odwiedzając miejsca poświęcone jego pamięci. Serdecznie dziękujemy Panu Pawłowi Borowcowi za ciekawą lekcję muzealną,oraz Panu Amadeuszowi Apolinarskiemu za oprowadzenie po podziemiach Pałacu Sułkowskiego.
Zajęcia z kodowania w klasach trzecich
05 marca 2024

Zajęcia z kodowania w klasach trzecich

W ramach zajęć z kodowania dzieci z klas trzecich uczestniczyły w zajęciach z wykorzystaniem Ozobotów, puzzli do kodowania trasy robota i Genibotów. Dzieci zrealizowały tematy dotyczące środków komunikacji, podróżowania, a także czterech żywiołów. Zajęcia mogły się odbyć dzięki środkom pozyskanym przez szkołę w ramach programu #laboratoriaprzyszłości.
Swięto Patrona w 2b.
28 lutego 2024

Swięto Patrona w 2b.

2b podczas Dnia Patrona.
Seminarium historyków
27 lutego 2024

Seminarium historyków

W dniu 27 lutego 2024 roku, w siedzibie Muzeum Regionalnego w Kościanie, odbyło się spotkanie z okazji 50-lecia Ogólnopolskich Seminariów Historyków Powstania Wielkopolskiego 1918–1919, którego głównym organizatorem był Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Poznaniu. Honorowy patronat nad tym jubileuszowym wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Jednym z jego
Warsztaty OZE
27 lutego 2024

Warsztaty OZE

Warsztaty OZE - odnawialne źródła energii dla klas 1-3 odbyły się dzięki sfinansowaniu ich przez Starostwo Powiatowe w Lesznie. Zostały zrealizowane przez Iwonę Piwońską  z Ekosfery.
Zimowy Turniej Klasyfikacyjny - grupa A i B
25 lutego 2024

Zimowy Turniej Klasyfikacyjny - grupa A i B

W dniach 24-25 lutym 2024r. we Włoszakowicach w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbył się turniej szachowy dla zaawansowanych graczy w którym mogli wypełnić normę na III i II kategorię szachową. Tym razem do Włoszakowic przyjechało ponad 60 graczy z Gubina, Kożuchowa, Kalisza, Wschowy, Żar, Leszna, Nowej Soli, Swarzędza , a także z Krzycka, Dłużyny i Włoszakowic.
Zimowy turniej klasyfikacyjny  Grupa najmłodsza
24 lutego 2024

Zimowy turniej klasyfikacyjny Grupa najmłodsza

W ostatni dzień ferii w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących  we Włoszakowicach został rozegrany turniej klasyfikacyjny dla początkujących. Szachiści grali w tempie 30 minut na zawodnika 6 rund. Zawody sędziował sędzia klasy P pan Wiesław Janocha i sędzia klasy III pan Jonasz Walkowski. Klasyfikacja końcowa: Chłopcy – Skorupiński Ziemowit, Czwojdrak Karol, Raburski Witold; Dziewczęta: Primel Hanna, Szymczak Iga,
Lekturki spod chmurki – klasa 2 b
23 lutego 2024

Lekturki spod chmurki – klasa 2 b

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego - Czytam  z Klasą dzieci z  klasy 2 b zrealizowały blok tematyczny  Dobroczynność- Bądź dobry dla zwierząt. Dzieci czytając Zaczarowaną zagrodę C.C. Centkiewiczów nie tylko poznały faunę Antarktydy, ale też dowiedziały się w jaki sposób naukowcy mogą pozyskiwać informacje o wędrówkach ptaków. W ramach projektu dzieci nie tylko słuchały
Zimowy Rajd
10 lutego 2024

Zimowy Rajd "Bałwan"

Tuż przed feriami w sobotę 10 lutego odbył się Zimowy Rajd "Bałwan". Na metę rajdu, na Krzyżowcu, dotarliśmy w bardziej wiosennej pogodzie po około dwugodzinnym spacerze. Na miejscu dostaliśmy ciepły posiłek. Odbył się również Konkurs Krajoznawczy pod hasłem "Ochrona przyrody w Polsce". Na zakończenie rajdu rozlosowano nagrody.
Walentynkowa poczta w LO.
09 lutego 2024

Walentynkowa poczta w LO.

Walentynki w tym roku wypadły podczas ferii zimowych. Nie przeszkodziło to SU Liceum zorganizować poczty walentynkowej, którą rozdaliśmy tuż przed wakacjami.
Unia Leszno zaprasza :)
09 lutego 2024

Unia Leszno zaprasza :)

W ramach akcji "PrzytUL Byczka". Unia Leszno zaprasza na spotkanie z maskotką Fredkiem. Szczegóły na grafice.