Świąteczne porządki
29 listopada 2022

Świąteczne porządki

Przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie klasy 2a uczyli Geniboty sprzątania. Zadanie mini robota było pozbierać kolorowe kubki i odtransportować je w określone miejsce. Zajęcia odbyły się na sprzęcie pozyskanym w programie #Labolatoria przyszłości.@Laboratoriaprzyszłości,
Wizyta klas pierwszych w Gminnej Bibliotece Publicznej
28 listopada 2022

Wizyta klas pierwszych w Gminnej Bibliotece Publicznej

Wizyta klas pierwszych w Gminnej Bibliotece Publicznej we Włoszakowicach z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia. Pan Dyrektor przeczytał uczniom fragment książki o uroczym misiu Paddingtonie. Nie zabrakło słodkości - serdecznie dziękujemy! W tym dniu atrakcji nie było końca, z naszej szkolnej biblioteki uczniowie otrzymali książki w ramach akcji "Książką połączeni" promującej czytanie w domu rodzinnym.
Lekturki spod chmurki - podsumowanie pierwszego etapu.
27 listopada 2022

Lekturki spod chmurki - podsumowanie pierwszego etapu.

Klasa IB zrealizowała I moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa CZYTAM Z KLASĄ-LEKTURKI SPOD CHMURKI. Tematyką tego modułu były: Podróże po Polsce. Dzieci poznały Poznań jako miasto wojewódzkie, legendy z nim związane.
Igrzyska Młodzieży Szkolnej – mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

Pod koniec listopada 2022 r. w MOK-u w Lesznie rozegrano turniej szachów szybkich w ramach eliminacji  do zawodów wojewódzkich. Włoszakowice reprezentowała drużyna w składzie Włodarczyk Dominik, Mierzyńska Blanka, Biegańska Zuzanna, Michalewicz Zuzanna.             Uczniowie Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach pokonali wszystkie drużyny turnieju nie tracąc żadnego punktu meczowego.
Igrzyska Dzieci- mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

Igrzyska Dzieci- mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

Uczniowie: Lena Owsianna, Witold Zielinowski, Milena Primel i Jan Maszota reprezentowali Szkołę Podstawową we Włoszakowicach w Lesznie na drużynowych zawodach w szachach szybkich.   W zawodach uczestniczyło 10 drużyn reprezentujących miasto Leszno i powiat. Rozegrano 6 rund. Drużyna z Włoszakowic pokonała wszystkie drużyny turnieju nie oddając żadnego punktu meczowego.  Zawody sędziował sędzia klasy I pan Łukasz Dębowiak.
Klasowe Biuro Podróży

Klasowe Biuro Podróży

Klasa 1 b Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach w czasie zajęć kształcących kreatywność poznawała pracę przewodnika i pracownika biura podróży. W oparciu o wycieczkę do Poznania dzieci, pracując w grupach, tworzyły plakat reklamujący miasto wojewódzkie, urokliwe miejsca warte zwiedzenia. Następnie, przełamując tremę w czasie występu publicznego,  przedstawiały ofertę turystyczną koleżeństwu. Plakaty zostały umieszczone na gazetce szkolnej. Dodatkowo dzieci utrwaliły
Rozwijamy kreatywność

Rozwijamy kreatywność

Dzięki pozyskaniu zestawów robotów, kart do programowania, mat z kratownicą, kubeczków  dla naszej szkoły dzięki programowi  #Labolatoria przyszłości.@Laboratoriaprzyszłości w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie klasy 2 a programują Geniboty. W listopadzie na zajęciach poznali pojęcie Pętla. Uczniowie optymalizując kod  potrafią zaprogramować robota tak, by kilka razy okrążył dany przedmiot, by podążył po płaszczyźnie jakby wchodził
Dzień pluszowego misia w małej szkole.
25 listopada 2022

Dzień pluszowego misia w małej szkole.

Małe wspomnienie z Dnia Pluszowego Misia w małej szkole
Przekładnia kątowa na lekcji fizyki w 7a
24 listopada 2022

Przekładnia kątowa na lekcji fizyki w 7a

Zestawy klocków Lego education pozyskane przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoria przyszłości  posłużyły uczniom klasy 7a do zapoznania się z budową i działaniem przekładni kątowej. Zadaniem uczniów było zbudowanie przekładni, określenie kierunku i liczby obrotów poszczególnych kół przekładni. Na podstawie dokonanych pomiarów uczniowie wyliczyli przełożenie przekładni oraz  sformułowali wnioski.
Licealiada- Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego
23 listopada 2022

Licealiada- Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

W dniu 23 listopada w MOK-u w Lesznie rozegrano turniej kołowy szachów drużynowych. Partie toczyły się w tempie 10 +4 sek. na zawodnika. Włoszakowice reprezentowała drużyna w składzie Gabriela Zielinowska, Maja Ziółkowska, Julia Wojdowska i Patrycja Hyżyk. Dziewczyny będą reprezentować Liceum Ogólnokształcące we Włoszakowicach na zawodach wojewódzkich.
Puchar Polski Taekwondo
22 listopada 2022

Puchar Polski Taekwondo

W ostatni weekend w Toruniu odbywał się Puchar Polski kadetów i juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 450 zawodników z 66 klubów. Uczeń klasy II włoszakowickiego Liceum Ogólnokształcącego - Marcin Antoszewski reprezentujący klub UKS Dragon Długie Stare zdobył I miejsce w kategorii +78kg. Serdecznie gratulujemy.
Centrum Aktywności Twórczej
22 listopada 2022

Centrum Aktywności Twórczej

Wolontariusze z Centrum Aktywności Twórczej w naszej szkole 21 listopada mieliśmy przyjemność gościć wolontariuszy leszczyńskiego CAT na naszych zajęciach. Maria z greckiego Rodos, Nico z Hiszpanii i Josefine z Niemiec zaprezentowali swoje kraje. Wolontariusze opowiedzieli o najważniejszych miejscach w swoich krajach, kulturze i zwyczajach oraz tradycyjnym jedzeniu. Wizyta była niezwykłym doświadczeniem dla uczniów klasy 8 c i 1 LO cd.