Rozwijamy kreatywność
27 listopada 2022

Rozwijamy kreatywność

Dzięki pozyskaniu zestawów robotów, kart do programowania, mat z kratownicą, kubeczków  dla naszej szkoły dzięki programowi  #Labolatoria przyszłości.@Laboratoriaprzyszłości w ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie klasy 2 a programują Geniboty. W listopadzie na zajęciach poznali pojęcie Pętla. Uczniowie optymalizując kod  potrafią zaprogramować robota tak, by kilka razy okrążył dany przedmiot, by podążył po płaszczyźnie jakby wchodził
Dzień pluszowego misia w małej szkole.
25 listopada 2022

Dzień pluszowego misia w małej szkole.

Małe wspomnienie z Dnia Pluszowego Misia w małej szkole
Przekładnia kątowa na lekcji fizyki w 7a
24 listopada 2022

Przekładnia kątowa na lekcji fizyki w 7a

Zestawy klocków Lego education pozyskane przez naszą szkołę dzięki programowi #Labolatoria przyszłości  posłużyły uczniom klasy 7a do zapoznania się z budową i działaniem przekładni kątowej. Zadaniem uczniów było zbudowanie przekładni, określenie kierunku i liczby obrotów poszczególnych kół przekładni. Na podstawie dokonanych pomiarów uczniowie wyliczyli przełożenie przekładni oraz  sformułowali wnioski.
Licealiada- Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego
23 listopada 2022

Licealiada- Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego

W dniu 23 listopada w MOK-u w Lesznie rozegrano turniej kołowy szachów drużynowych. Partie toczyły się w tempie 10 +4 sek. na zawodnika. Włoszakowice reprezentowała drużyna w składzie Gabriela Zielinowska, Maja Ziółkowska, Julia Wojdowska i Patrycja Hyżyk. Dziewczyny będą reprezentować Liceum Ogólnokształcące we Włoszakowicach na zawodach wojewódzkich.
Puchar Polski Taekwondo

Puchar Polski Taekwondo

W ostatni weekend w Toruniu odbywał się Puchar Polski kadetów i juniorów w Taekwondo Olimpijskim. Do rywalizacji przystąpiło ponad 450 zawodników z 66 klubów. Uczeń klasy II włoszakowickiego Liceum Ogólnokształcącego - Marcin Antoszewski reprezentujący klub UKS Dragon Długie Stare zdobył I miejsce w kategorii +78kg. Serdecznie gratulujemy.
Centrum Aktywności Twórczej

Centrum Aktywności Twórczej

Wolontariusze z Centrum Aktywności Twórczej w naszej szkole 21 listopada mieliśmy przyjemność gościć wolontariuszy leszczyńskiego CAT na naszych zajęciach. Maria z greckiego Rodos, Nico z Hiszpanii i Josefine z Niemiec zaprezentowali swoje kraje. Wolontariusze opowiedzieli o najważniejszych miejscach w swoich krajach, kulturze i zwyczajach oraz tradycyjnym jedzeniu. Wizyta była niezwykłym doświadczeniem dla uczniów klasy 8 c i 1 LO cd.
2a kibicuje

2a kibicuje

2a kibicuje Naszym! Do boju, Polsko!
Wycieczka licealistów do obozu Gross Rosen

Wycieczka licealistów do obozu Gross Rosen

W poniedziałek 21 listopada odbyła się wycieczka klas licealnych w ramach edycji jesiennej 2022  programu Ministerstwa Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę". Zwiedzaliśmy Muzeum Gross – Rosen w Rogoźnicy oraz Kościół Pokoju w Świdnicy. Na początku obejrzeliśmy film historyczny przygotowany w oparciu o wspomnienia i relacje byłych więźniów, a następnie z panią przewodnik przeszliśmy po obozie. Wysłuchaliśmy  także wykładu na
Lapbooki patriotyczne

Lapbooki patriotyczne

Lapbooki patriotyczne klas pierwszych.
Spotkanie z leśnikiem klasy 3a

Spotkanie z leśnikiem klasy 3a

Uczniowie klasy 3a wybrali się na spotkanie z leśnikiem do pobliskiego parku. Pan Marek Wąsowicz – leśnik z Nadleśnictwa Włoszakowice przedstawił dzieciom zagadnienia dotyczące warstwowej budowy lasu oraz przekazał ciekawostki dotyczące różnych gatunków drzew liściastych i iglastych.
Lekturki spod chmurki

Lekturki spod chmurki

W ramach projektu Lekturki spod chmurki, uczniowie klas pierwszych wykonali samodzielnie lub w grupach gry. Sami ustalali zasady gry i urządzili rozgrywki.
Zajęcia z kodowania

Zajęcia z kodowania

Zajęcia z kodowania- klasa 3b  Uczniowie klasy 3b kontynuują zajęcia z kodowaniem z wykorzystaniem GeniBotów. Dzisiaj układały za pomocą kart kodujących program dla GeniBota – „Schody”. Utrwaliły pojęcie pętli. Sprzęt, na którym dzieci pracowały, został zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. #LaboratoriaPrzyszłości  #LaboratoriaPrzyszłości @LaboratoriaPrzyszłości