Dzień Patrona.

Dzień Patrona.

Dziś tradycyjnie uczciliśmy Święto Patrona. Odbył się krótki apel, na którym wręczono nagrody w konkursach związanych z naszym patronem, a także odśpiewano hymn i Warszawiankę. Delegacja uczniów Liceum złozyła kwiaty pod pomnikiem Karola Kurpińskiego.
Konkurs wielkanocny

Konkurs wielkanocny

W klasie 3 b dzieci wzięły udział w konkursie na wykonanie kartki wielkanocnej. Nagrodzona została praca Eweliny Maciąg, a wyróżnione prace Mateusza Ambroża i Natalii Biegańskiej.
Dzień Patrona w klasie 3 b

Dzień Patrona w klasie 3 b

Klasa 3 b spotkała się z panem Pawłem Borowcem w ramach Dnia Patrona Szkoły. Poznała twórczość kompozytora, ciekawostki z jego życia.
Łamigłówki z robotami
10 marca 2022

Łamigłówki z robotami

W ramach zajęć kreatywnych dzieci z klasy 3 a rozwiązywały łamigłówki. Układały labirynt, a następnie za pomocą kart układały program tak, by robot sprawnie pokonał ułożoną trasę.  Zadaniem głównym było zastosowanie kodu skróconego, użycie poleceń blokowych.
Dzień kobiet w klasie 3 b
10 marca 2022

Dzień kobiet w klasie 3 b

Sporą niespodziankę dla dzieci przygotowała klasowa Rada Rodziców organizując warsztaty kulinarne w Boszkowie - „Ambrozja”- Kraina Smaków”. Zajęcia były w trzech blokach tematycznych:  - W świecie pizzy- dzieci poznały tajniki produkcji pizzy; od mieszania ciastapoprzez formowanie i dobieranie składników do gotowego produktu w postaci pizzy.  Aby tego dokonać dzieci zamieniły się w kucharzy (każdy otrzymuje fartuch i czepek)
Spotkanie z Filipem Kaminiarzem.
09 marca 2022

Spotkanie z Filipem Kaminiarzem.

W środę 9 marca szkołę odwiedził Filip Kaminiarz nasz absolwent, a obecnie kierowca Formuły 3 Euroformula Open. Filip równocześnie jest studentem. Pasją do sportów rajdowych zaraził Filipa jego tato. Filip opowiedział nam jak trudno było pogodzić naukę, która była i ciągle jest dla niego bardzo ważna, z rajdami. Swoją karierę rozpoczął już jako
Spotkanie z podróżnikami

Spotkanie z podróżnikami

Gminny Ośrodek Kultury we Włoszakowicach serdecznie zaprasza na spotkanie z cyklu "Spotkania z Podróżnikami". Szczegóły na plakacie
Mistrzostwa Polski do lat 10  Jastrzębia Góra

Mistrzostwa Polski do lat 10 Jastrzębia Góra

Milena Primel, zawodniczka UKS ZSO Włoszakowice - finalistka Mistrzostw Polski do lat 10 w Jastrzębiej Górze - zakończyła rozgrywki uzyskując 4 pkt. na 9 rozegranych partii. Zagrała w gronie 60 dziewczynek - zawodniczek, które uzyskały awans na ten turniej z Mistrzostw Makroregionalnych.  Udział w zawodach był możliwy dzięki dofinansowaniu z funduszy Gminy Włoszakowice. Zdjęcia wykonała p. Paulina
Dzień Kobiet w 3c.

Dzień Kobiet w 3c.

8 marca to dzień o którym nie wypada zapomnieć!  Pamiętali o nim również chłopcy z klasy 3c, którzy złożyli swoim koleżankom życzenia oraz wręczyli tulipany i małą niespodziankę-personalizowaną bluzkę.
Dzień Kobiet w klasie 7c

Dzień Kobiet w klasie 7c

Męska cześć klasy 7c z najwyższą dbałością o szczegóły przygotowała niespodziankę dla swoich koleżanek. Było bardzo miło i smacznie.
Lekcja geografii w 3 b
07 marca 2022

Lekcja geografii w 3 b

Podsumowując projekt edukacyjny „Poznajemy Polskę” dzieci z klasy 3 b wykonały mapę Polski z malutkich kolorowych kwadracików.  Zaznaczyły w legendzie mapy kolory nizin, wyżyn, gór, największych rzek używając w opisie oprócz języka polskiego także określeń w języku angielskim.              W podobny sposób dzieci opisały kierunki świata na mapie.  W ramach edukacji informatycznej dzieci
Kodowanie w klasie 1c.
06 marca 2022

Kodowanie w klasie 1c.

Klasa 1c. Dzisiejsza zabawa w kodowanie z wykorzystaniem maty edukacyjnej. Uniwersalność, umiejętności oraz kompetencje jakie nabywa dziecko bawiąc się kodowaniem są przydatne na każdym etapie jego rozwoju. Mata edukacyjna rozwija między innymi: logiczne myślenie, umiejętność pracy zespołowej, zadaniowe podejście do napotykanych trudności. I właśnie te umiejętności kształtowane były podczas dzisiejszej zabawy z kodowaniem.