Tradycje bożonarodzeniowe

Tradycje bożonarodzeniowe

Niezmiennie, od stuleci, powracają pełne magii i radość, pachnące choinką Święta Bożego Narodzenia. To czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz atmosfera sprzyjająca dobrym uczynkom. Zanim jednak święta rozgoszczą się w naszych domach na dobre, każdy pomyśli o złożeniu życzeń. Jedną z tradycji świątecznego czasu jest wysyłanie kartek świątecznych. To taki piękny zwyczaj, który uczniowie klasy
Koncert bożonarodzeniowy.

Koncert bożonarodzeniowy.

W naszej szkole odbył się dziś koncert bożonarodzeniowy.
Warsztaty stolarskie w klasach pierwszych

Warsztaty stolarskie w klasach pierwszych

Przed świętami uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach stolarskich, na których wykonali skrzynki na narzędzia z przygotowanych przez instruktora elementów. Na zakończenie zajęć odwiedził dzieci Mikołaj. Warsztaty były ciekawe i bardzo się dzieciom podobały.
Wycieczka klasy 6a i 7c.
18 grudnia 2023

Wycieczka klasy 6a i 7c.

W poniedziałek 18.12 klasy 6a i 7c wraz z wychowawczyniami wzięły udział w warsztatach świątecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Uczniowie mieli szansę odbyć świąteczną, muzyczną podróż słuchając kolęd prosto z płyt winylowych. Następne wykonali własne świąteczne ozdoby.  Wycieczkę zwieńczył seans filmowy w Multikinie. Na ekranie "Marvels".
Zabawa szkolna
18 grudnia 2023

Zabawa szkolna

15 grudnia 2023

"Szlachetna Paczka" 2023

Zakończyliśmy akcję Szlachetna Paczka!!!!! Dzięki wielkiemu sercu i zaangażowaniu wielu osób, również spoza szkoły, Paczka urosła do potężnych rozmiarów. Już jutro pomoc dotrze do potrzebującej Rodziny. WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Wierząc, że dobro wraca, życzymy najpiękniejszych Świąt Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym roku.
Narada dyrektorów w naszej szkole.
14 grudnia 2023

Narada dyrektorów w naszej szkole.

W sali konferencyjnej nowej części szkoły odbyła się narada dyrektorów.
Złote medale dla piłkarzy z Włoszakowic
14 grudnia 2023

Złote medale dla piłkarzy z Włoszakowic

Dnia 14 grudnia na hali sportowej w Rydzynie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego Szkół Podstawowych w Futsalu w ramach Leszczyńskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.             Nasi uczniowie w składzie: Igor Siwy, Wiktor Stanek, Nikodem Gano, Dawid Wypych, Jakub Stanek, Bartosz Pytlik, Filip Ptaszyński, Antoni Matysiak, Maksymilian Grudziński wrócili z pucharem oraz
Koncert świąteczny
13 grudnia 2023

Koncert świąteczny

Zapraszamy na Koncert Świąteczny
klasa 7b na spektaklu
12 grudnia 2023

klasa 7b na spektaklu "Skrzypek na dachu".

We wtorek 12 grudnia klasa 7b wyjechała do Poznania na spektakl „Skrzypek na dachu”.  Była to dla większości pierwsza wizyta w Teatrze Wielkim. Przed spektaklem uczniowie uczestniczyli w lekcji Sposób na Operę. To przeżycie na pewno zapadnie w pamięć.
12 grudnia 2023

Konkurs "Świąteczne czytanie".

12 grudnia 2023 roku w naszej szkole odbył się Konkurs Pięknego Czytania ze Zrozumieniem “Świąteczne Czytanie”, w którym wzięli udział uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej. Ich zadaniem było zapoznanie się z tekstem o tematyce świątecznej, na temat którego komisja zadawała pytania. Na koniec uczestnicy konkursu czytali tekst na głos, zachowując odpowiednią technikę czytania, czyli