Ciekawa lekcja muzyki w 3a.

W piątek 1 października w klasie 3a odbyła się bardzo ciekawa lekcja muzyki. Na zajęcia został zaproszony tata jednego z uczniów klasy pan Michał Umławski, który jest instruktorem, dudziarzem oraz budowniczym dud. Pan Michał podzielił się z uczniami swoją szeroką wiedzą i umiejętnościami gry na dudach oraz skrzypcach. Dokładnie omówił jak zbudowane są te instrumenty, cierpliwie odpowiadał na wszystkie  pytania dzieci, a także nauczył dwóch przyśpiewek ludowych, do których podkład zagrał ze swoim synem Wojtkiem. Każdy mógł także spróbować swoich sił i zagrać na wybranym instrumencie. Była to wspaniała lekcja, która być może zaowocuje w przyszłości i poszerzy grono muzyków grających na dudach lub skrzypcach, które niewątpliwie są jednym z trudniejszych do opanowania instrumentów muzycznych.