Lekcja online z żołnierzami USA i przedstawicielami Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni

W środę (14.04.2021 r.) w Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach odbyła się nietypowa lekcja angielskiego – spotkanie online z przedstawicielami jednostki amerykańskiej stacjonującej w Polsce. Uczestniczyli w nim żołnierze armii USA, przedstawiciele Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni oraz uczniowie klas dwujęzycznych – 7 i 1 LO i klas 8. Spotkanie rozpoczął dyrektor ZSO p. Jarosław Zielonka, który powitał wszystkich obecnych i podziękował za skorzystanie z zaproszenia. Prowadząca spotkanie p. Wioleta Rosik poprosiła przedstawiciela NCBC płk. Grzegorza Wielosza o zabranie głosu. Uczniowie mieli okazję wysłuchać jego prelekcji na temat działalności NCBC. Po krótkim wykładzie zaproszeni żołnierze amerykańscy odpowiadali na pytania uczniów. Pytania dotyczyły zarówno służby w armii amerykańskiej,  jak i zainteresowań oraz życia codziennego żołnierzy. Uczniowie aktywnie brali udział w rozmowie, zadawali dużo pytań, a żołnierze wyczerpująco odpowiadali na nie wykazując się przy tym dużym poczuciem humoru. Zarówno Goście jak i społeczność ZSO Włoszakowice mają nadzieję na ponowne spotkanie, tym razem na żywo, gdy tylko będzie to możliwe.

Wioleta Rosik

Anna Wandolska