Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7 – szachy szybkie Włoszakowice 2.listopada 2019 r.

W dniu 2 listopada 2019 r. w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących  we Włoszakowicach odbyły Mistrzostwa Wielkopolski do lat 7. Przy szachownicach w zawodach zmierzyły się dzieci urodzone w 2012 i młodsi. Zawodnicy walczyli na dystansie 7 rund w tempie 15 minut na zawodnika.

Zawody odbyły się pod patronatem honorowym Wójta Gminy Włoszakowice pana Roberta Kasperczaka.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali  panowie; Michał Dzikowski sędzia klasy IA, pan Miłosz Walkowski sędzia klasy II, pan Jonasz Walkowski sędzia klasy III.

Organizatorem zawodów był Wielkopolski Związek Szachowy, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji we Włoszakowicach, Uczniowski Klub Sportowy we Włoszakowicach i Zespól Szkól Ogólnokształcących we Włoszakowicach.

Turniej odbył się, dzięki życzliwości pana dyrektora Jaroslawa Zielonki, na auli Zespołu Szkól Ogólnokształcących we Włoszakowicach. Na uroczystym otwarciu powitali dzieci i opiekunów wicedyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pani Hanna Grycz i kierownik biura Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji pan Arkadiusz Szymczak. Turniej zakończył gratulując uczestnikom zawodów Wiceprezes ds. Sportowych, członek Zarządu Wielkopolskiego Związku Szachowego, pan Łukasz Dębowiak. Dziękuję zawodnikom za sportową postawę.

W tych zawodach nie było przegranych. Wszyscy, którzy ukończyli zawody otrzymali upominki. W przygotowaniu upominków pomogli Bank Spółdzielczy we Włoszakowicach, Spółdzielcza Grupa Bankowa, firma Almoda z Włoszakowic i Drukarnia AMD z Włoszakowic.

Młodzi zawodnicy przyjechali do Włoszakowic z rodzicami, by wolny czas spędzić w towarzystwie kolegów przy szachownicach z: Środy, Poznania, Leszna, Nowego Tomyśla, Opalenicy, Smolic, Poznania, Kostrzyna, Święciechowy, Zbąszynia,  Kórnika, Kalisza,  Pleszewa. Mimo młodego wieku wszyscy ukończyli turniej. Najlepiej zagrały w turnieju dziewcząt: 1.Nowicka Łucja Orły Pleszew, 2.Gryczyńska Marta Polonia Środa, 3. Samol Zofia MMKS Wieniawa Leszno, 4. Murek Tolisława UKS ZSO Włoszakowice, 5. Bartkowiak Aleksandra DW,Pol-Ang,. PSP Poznań, 6.Kubacka Patrycja SP 3 Dębinka. W turnieju chłopców najwyższe wyniki uzyskali: 1.Grubski Aleksander KTS Kalisz, 2.Osękowski Jan NASSZACH Nowy Tomyśl, 3.Staszak Jakub Poznań, 4.Kuchta Antoni  NASSZACH Nowy Tomyśl, 5.Stern Patryk LKS Piast Śrem, 6.Kolanowski Franciszek KSz Orły Pleszew.

Puchar Wójta Gminy Włoszakowice pana Roberta Kasperczaka dla zawodniczki i zawodnika z Włoszakowic z najwyższym wynikiem otrzymali Tolisława Murek i Witold Zielinowski.

Dziękuję za pomoc w organizacji zawodów pani Izabeli Włodarczyk, pani Karolinie Janiszewskiej, pani Natalii Król i wszystkim którzy pomogli przygotować salę do gry .

WW