Pasowanie pierwszoklasistów.

Dnia 14 października 2021 r. odbyła się uroczystość pasowania  i ślubowania pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach.

Na uroczystość tą przybyło wielu zaproszonych gości , rodzice oraz koleżanki i koledzy klas drugich i trzecich z wychowawcami.

Pierwszoklasiści przez miesiąc przygotowywali się do tej ważnej ceremonii . Uczyli się o naszej miejscowości, Ojczyźnie, jak należy zachować się w szkole, co, zrobić w domu, co przygotować, aby do szkoły plecak spakować. Wykazali się wiadomościami na „szóstkę”.  Uczniowie klas pierwszych ślubowanie złożyli śpiewając. Następnie każdy pierwszak został pasowany wojskową szablą i

ołówkiem.

Na zakończenie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Uroczystość zakończyła się życzeniami skierowanymi do najmłodszych od zaproszonych gości.

Uczniowie klas pierwszych oraz wychowawcy p. Alicja Pachura, p. Hanna Grzesiecka i p. Szymon Gąda dziękują za życzenia i prezenty.

H. Grzesiecka