Klub w roku 2020 realizował cele statutowe dotyczących  szkolenia dzieci i młodzieży w zakresie szachów na terenie gminy Włoszakowice.

- dla dzieci przedszkolnych;

- dla dzieci w wieku młodszoszkolnym;

- dla dzieci w wieku szkolnym;

- dla młodzieży i starszych.

Szkolenia dla dorosłych przeprowadzane były jako przygotowanie do turnieju rodzice kontra dzieci.

Szkolenia młodzieży i dzieci w ramach zajęć klubowych prowadzili:  trener Wiesław Janocha, instruktor Miłosz Walkowski, instruktor Michał Dzikowski, instruktor Maciej Statucki i instruktor Wiesława Walkowska.

W ramach szkolenia młodzież, dzieci i przedszkolaki uczestniczyli w rozgrywkach sportowych na turniejach szachowych różnego szczebla. Zawodnicy brali udział w rozgrywkach  towarzyskich, na terenie gminy, w zawodach powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich i turniejach międzynarodowych.

Na każdym etapie turniejowym zawodnicy klubu odnosili sukcesy.

Aż cztery drużyny sześcioosobowe UKS ZSO wzięły udział w rozgrywkach IV Wielkopolskiej Ligi Juniorów. Rozgrywki zakończyły się złotym medalem drużynowym i awansem do rozgrywek III Wielkopolskiej Ligi Juniorów dla drużyny najstarszej.

Medale indywidualne zdobyli:

- srebrne medale: Janiszewska Karolina – V szachownica, Zielinowska Gabriela – VI szachownica;

- brązowe medale: Tobiasz Walkowski – III szachownica, Lena Owsianna –III szachownica.

Pozostałe drużyny, rywalizując z 24 reprezentacjami klubów zachodniej Wielkopolski zajęły następujące miejsca:  Włoszakowice UKS ZSO II  7 miejsce,  Włoszakowice UKS ZSO III   15 miejsce, Włoszakowice UKS ZSO IV  19 miejsce.

Wysokie  miejsca na swoich szachownicach zajęli czwarte Mikołaj Biegański (6,5 pkt/9 pkt),   na 5 miejscu zakończyła turniej Alicja Janiszewska (7 pkt/9) pkt  i  Julia Włodarczyk (7,5 pkt/9 pkt). Bardzo dobrze spisała się Oliwia Zając zajmując 6 miejsce na szachownicy młodszej dziewczynki (7 pkt/9 pkt).

W Mistrzostwach Wielkopolski w  Sypniewie startowało 16 zawodników z klubu UKS ZSO Włoszakowice. Zajęli wysokie miejsca w klasyfikacji końcowej: srebrny medal Karolina Janiszewska d-18, srebrny medal Gabriela Zielinowska d-15, brązowy medal Julia Włodarczyk d-11, srebrny medal Tolisława Murek d-9.

Rewelacyjnie na Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików zaprezentowała swoje umiejętności Lena Owsianna uzyskując brązowy medal.

W  Mistrzostwach Międzywojewódzkich Młodzików  srebrny medal wywalczyła Tolisława Murek i uzyskała awans na Mistrzostwa Polski.

Zawodnicy klubu na Mistrzostwach Makroregionalnych Młodzików zdobyli 6 punktów w ministerialnym programie współzawodnictwa dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo.

Zwodnicy klubu reprezentowali szkołę na Ogólnopolskich Mistrzostwach Polski Szkół gdzie zajęli 7 miejsce drużynowo, a indywidualnie 5 miejsce Alicja Janiszewska na 4 szachownicy, a Gabriela  Zielinowska 7 miejsce na 3 szachownicy.

Zawodnicy  UKS ZSO Włoszakowice brali udział w Mistrzostwach Polski Juniorów  i Młodzików we  Wrocławiu w szachach szybkich i błyskawicznych

Aż dwójka dzieci do lat 10 w Finałach Polski w szachach klasycznych w Szczyrku. Po uzyskaniu awansu  z zawodów niższego szczebla (Półfinały Wielkopolski, Finały Wielkopolski, Mistrzostwa Makroregionalne) w Mistrzostwach Polski do lat 10 udział wzięły Lena Owsianna i Julia Włodarczyk.  Zawody zakończyły uzyskując na 9 rozegranych partii Julia 4,5 pkt (38 miejsce), Lena 4 pkt (43 miejsce). Startując w tych zawodach jednocześnie zawodniczki uzyskały możliwość startu w zawodach makroregionalnych.

Klub zorganizował pierwszy raz od utworzenia półkolonię w Boszkowie połączoną ze szkoleniem szachowym i 10-ciodniowy obóz kondycyjny z elementami szkolenia szachowego w Sypniewie.

W okresie od 1 stycznia 2020 r. zorganizowane zostały zawody szachowe dla młodzieży: