Spływ dookoła Jeziora Dominickiego.

16 czerwca zostały zorganizowane zajęcia pozalekcyjne SKS z kajakarstwa, dla uczniów z ZSO we Włoszakowicach.

Celem ponad dwugodzinnych zajęć była nauka wiosłowania w kajaku i zapoznanie z walorami rekreacyjnymi i turystycznymi Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

Dziesięciu uczniów wystartowało z plaży ,,Sokoła” w Boszkowie. Po przepłynięciu wzdłuż prawie całego jeziora zameldowaliśmy się na plaży w Dominicach na krótkim odpoczynku. Po przepłynięciu na drugą stronę, zatrzymaliśmy się przy ośrodku ,,Raj” w Starkowie. Stamtąd popłynęliśmy dookoła na miejsce startu.

Warunki atmosferyczne bardzo nam sprzyjały - było ciepło i niemal bezwietrznie. Uczniowie wrócili z tych nietypowych zajęć  bardzo zadowoleni i spragnieni następnych wypraw kajakowych.

Opiekunem młodzieży był Tomasz Linka, a ratownikiem WOPR Jakub Dobrowolski. Spływ odbył się dzięki finansowemu wsparciu GOSIR we Włoszakowicach.

Tomasz Linka