Współpraca z PWSZ Leszno

W dniu 6 maja 2021 r. szkoła we Włoszakowicach podpisała porozumienie o współpracy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Jana Komeńskiego w Lesznie. Pod dokumentem uroczyście podpis złożyli: Dyrektor ZSO Włoszakowice mgr Jarosław Zielonka oraz Rektor dr. Janusz Poła. Na spotkaniu  obecni byli także Wójt Gminy Włoszakowice pan Robert Kasperczak, prorektor ds. studentów i dydaktyki Dorota Sipińska i prorektor ds. nauki i współpracy z zagranicą Maciej Pietrzak. Porozumienie stwarza dla uczniów i nauczycieli naszej szkoły wiele możliwości, mi. In. udział w seminariach, wykładach, wspieranie kontaktów między studentami i uczniami, tworzenie wspólnych projektów badawczych, ankiet, umożliwienie korzystania z uczelnianej biblioteki oraz wspólne organizowanie różnych imprez kulturalnych i sportowych. Studenci PWSZ natomiast będą mogli odbywać swoje praktyki zawodowe w naszej szkole.

L.D.