Zgrupowanie szachowe w formie półkolonii.

W dniach 20-24 lipca 2020 r. w oś. Sadyba w Boszkowie odbyło się zgrupowanie szachowe w formie specjalistycznej półkolonii sportowej zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy przy Zespole Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach pod kierownictwem p. Wiesławy Walkowskiej.

W zgrupowaniu sportowym kadra klubu szlifowała formę przed Mistrzostwami Polski Juniorów bis, które w tym roku odbędą się we Wrocławiu.

Oprócz szkolenia i turniejów na półkolonii nie zabrakło rekreacji- uczestnicy skorzystali z rejsu jachtem po Jeziorze Dominickim pod okiem p. Michała Klawinskiego, z przejażdżki wozem konnym po Boszkowie w czasie której w rozmowie z  powożącym Kacprem Johnem uzyskały wiele informacji na temat zawodów konnych.  Były to dla dzieci spore atrakcje po trudach szkolenia szachowego. Dodatkowo plażowanie pod okiem ratownika na plaży oś. Sadyba, gry i zabawy rekreacyjne z wychowawcami, wycieczka tematyczna po Boszkowie, a przede wszystkim piękna, słoneczna pogoda – sprzyjały wypoczynkowi.

W zgrupowaniu uczestniczyło 31 dzieci. Opiekę wychowawczą sprawowały p. Ewewlina Dąbrowska, Katarzyna Madalinska-Rosik, Hanna Murek. Instruktorem szachowym był pan Miłosz Walkowski, który koordynował program szkolenia, a także analizował partie po zakończonych rundach.

Oprócz szkolenia odbyły się zawody szachowe, których sędzią głównym był pan Miłosz Walkowski, a asystowali mu jako sędziowie rundowi p. Jonasz Walkowski i p. Karolina Janiszewska.

Rozegrano Turnieje Klasyfikacyjne „Szachowe Wakacje” z podziałem na 3 grupy wiekowe, Turniej Blitza, Turniej Drużynowy Kloca i Turniej Szachów Fischera.

Lista finalistów w Klasyfikacyjnym Turnieju ‘Szachowe Wakacje”:

turniej A -1. Walkowski Tobiasz, Biegański Mikołaj, Samol Julia.

turniej B -1.Włodarczyk Julia, 2.Wawrzyniak Julia, 3. Owsianna Lena.

turniej C    dziewczęta -1. Samol Zofia, Primel Milena, 3.Wieland Marcelina;

chłopcy -1.Zielinowski Witold, 2.Łucki Filip, 3.Wojciech Aleksander.

Normy na kategorie wypełnili:

IV Pitrowski Tobiasz,

V Lipowy Piotr, Nadolny Jakub, Rosik Franciszek, Biegańska Natalia.

W Turnieju Szachów Fischera nagrodzeni medalami zostali: Samol Julia, Biegański Mikołaj, Zielinowska Gabriela.

W Turnieju Blitza medale otrzymali: grupa chłopców-Zielinowski Witold, Łucki Filip, Pitrowski Tobiasz, grupa dziewcząt- Samol Zofia, Wieland Marcelina, Biegańska Zuzanna.

Turniej  Kloca- szachów stawianych drużynowych sprawił najwięcej radości grającym. Klasyfikacja końcowa  drużyn dwuosobowych była następująca: 1. Samol Julia  i Włodarczyk Dominik, 2. Zielinowska Gabriela i Owsianna Lena 3.Biegański Mikołaj i Mierzyński Nikodem.

Bardzo trudnym okazał się konkurs rozwiązywania zadań szachowych. Najlepiej poradzili sobie rozwiązując pakiet konkursowy:

grupa A- Biegański Mikołaj, Samol Julia, Walkowski Tobiasz,

Grupa B- Włodarczyk Julia, Włodarczyk Dominik, Wawrzyniak Julia,

Grupa C- Łucki Filip i Zielinowski Witold.

Wszyscy uczestnicy zgrupowania otrzymali czapeczki z logo klubu- organizatora zawodów.

W pierwszym dniu dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących pan Jarosław Zielonka wręczył pamiątkowe koszulki zawodnikom, którzy indywidualnie lub drużynowo osiągnęli sukcesy szachowe w ostatnim roku kalendarzowym. Wyróżnieni zostali: Julia Włodarczyk, Lena Owsianna, Rafał Lorenz, Karolina Janiszewska, Alicja Janiszewska, Mikołaj Biegański, Tobiasz Walkowski, Zielinowski Filip, Zielinowska Gabriela, Szymon Biegański, Nikodem Wolniczak.

W ramach zajęć rekreacyjnych upominki otrzymali autorzy najpiękniejszych prac w ramach konkursu budowli z piasku na plaży- Witold Zielinowski, Zuzanna Biegañska, Milena Primel, Zofia Samol, Krzysztof Dąbrowski, Piotr Lipowy, Aleksander Wojciech, Lena Owsianna i Julia Wawrzyniak.

Zgrupowanie odbyło się w oś. Sadyba w Boszkowie. P. Violetta John i p. Paweł John przyjęli w  rodzinnej atmosferze szachistów. W pamięci dzieci pozostaną pyszne posiłki i rodzinna atmosfera  na terenie ośrodka.

W organizacji turnieju pomogli: SGB, BS Włoszakowice i GOSiR Włoszakowice.

Organizatorem zgrupowania był Uczniowski Klub Sportowy przy pomocy dyrektora ZSO Włoszakowice pana Jarosława Zielonki.

Wszystko co dobre szybko się kończy.

Do zobaczenia za rok!