Zmagania sportowe w ZSO Włoszakowice - Dzień Sportu.

W dniu 24 czerwca w ZSO Włoszakowice odbył się Dzień Sportu. Otwarcie szkolnych igrzysk uroczyście ogłosiła pani wicedyrektor Alicja Zborowska wraz z organizatorami – nauczycielami wychowania fizycznego. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 8.00. Klasy Szkoły Branżowej i LO swoje zmagania przeprowadziły na boisku w parku. Klasy 4 – 6 rywalizowały na nowo oddanym orliku lekkoatletycznym i na hali sportowej. Zawody przeprowadzone były w biegu na 60m/100m, w skoku w dal oraz sztafetach 4x200m.  W grach zespołowych uczniowie i uczennice mogli się sprawdzić w piłce nożnej, piłce siatkowej oraz dwóch ogniach. Rywalizacja odbyła się na poziomie klas. W drugiej części nasi uczniowie mieli możliwość rywalizacji z żołnierzami amerykańskimi w różnych dyscyplinach sportowych. Po powitaniu Gości oraz pokazie tanecznym mażoretek, odbył się mecz piłki nożnej z reprezentacją Szkoły Branżowej, swoich sił spróbowali też uczniowie klas ósmych. Nasi goście przedstawili zasady gry  futbolu amerykańskiego, następnie odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną składającą się z nauczycieli i uczniów a drużyną żołnierzy. Wszyscy spędzili zdrowo i wesoło czas i na szczęście obyło się bez kontuzji.

Grzegorz Trojanowski