Klasowy ogródek na parapecie w kl. 1a

Wszyscy wyczekujemy nadchodzącej wiosny, tęsknimy do ciepła i zieleni. Dlatego też, uczniowie z klasy I a postanowili zorganizować „Klasowy ogródek na parapecie”.  Cała klasa wzięła się do pracy, jak przystało na prawdziwego ogrodnika. Najpierw stworzyliśmy ekologiczne doniczki wykorzystując do tego pudełka po jogurcie i napojach, następnie przyszedł czas na nasiona, sadzonki, cebulki… Uczniowie dzielili się spostrzeżeniami i rozmawiali   pod kierunkiem nauczyciela na temat warunków rozwoju roślin. Następnie zostały przygotowane stanowiska pracy, a potem klasa podzieliła się na grupy. Każda z nich  przygotowała ziemię  w doniczkach i siała lub sadziła wybrane warzywa. Po wysianiu i posadzeniu warzyw uczniowie ustawiali doniczki na oknie. Pod koniec pracy zostały  ustalone zasady prowadzenia ogródka  na parapecie. Pozostaje nam czekać na owocne plony.