Prawybory do Parlamentu RP w naszej szkole.

7 października 2019 roku w Szkole Podstawowej, Liceum Ogólnokształcącym
 i Branżowej Szkole I Stopnia we Włoszakowicach, odbyły się prawybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej.

Uczniowie wymienionych typów szkół zostali poinformowani o terminie i zasadach przeprowadzania prawyborów podczas lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie przez nauczyciela – koordynatora projektu Tomasza Szczepaniaka oraz zobligowani do zapoznania się z programami komitetów wyborczych, zgłaszających kandydatów na posłów i senatorów w nadchodzących wyborach.

W ramach projektu edukacyjnego „Młodzi Głosują – Wybory do Parlamentu Rzeczypospolitej Polskiej 2019”, uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego, realizujące przedmiot wiedza o społeczeństwie, zorganizowali i czuwali nad przebiegiem prawyborów.

30 września 2019 roku, powołano Młodzieżową Komisję Wyborczą w składzie:

przewodnicząca – Julia Matysiak

członek komisji – Dagmara Bura

członek komisji – Weronika Szymańska.

8 października 2019 roku Młodzieżowa Komisja Wyborcza wraz z nauczycielem – koordynatorem podsumowała wyniki prawyborów, które następnie ogłoszono przez szkolny radiowęzeł.

Powyższe prawybory miały wpłynąć na kształtowanie postaw obywatelskich wśród najmłodszego pokolenia Polaków. Uzmysłowić im, jak ważna jest możliwość korzystania
z przysługujących praw w celu kreowania przyszłości państwa i stwarzania przez to szans
dla prawidłowego rozwoju politycznego, ekonomicznego i kulturalnego oraz osiągnięcia pozycji wiarygodnego i liczącego się partnera w kontaktach międzynarodowych.

WYNIKI WYBORÓW

Frekwencja:                                                                            90%

Liczba oddanych głosów:                                                      100

w tym głosów ważnych:                                                         100 (100%)