11.10.21-22.10.21 Malta

Kolejne  szkolenie językowe  dla nauczycieli ZSO Włoszakowice zakończyło się.
Wróciłam  z kursu językowego zorganizowanego  w ramach programu PO WER z Malty.
W czasie dwutygodniowego szkolenia  w szkole w GV English Centre na Malcie podniosłam swoje kompetencje językowe. Zajęcia pozwoliły mi uporządkować teoretyczną znajomość języka, nakierować naukę z biernej znajomości słowek i gramatyki na spontaniczne używanie go w sytuacjach życiowych.  Czas  poza zajęciami  w szkole językowej  przeznaczyłam  na zwiedzanie kraju, poznawanie tradycji, kultury, zabytków, historii Malty.  W pamięci na długo pozostanie mi życzliwość mieszkańców Malty, miła atmosfera  w szkole językowej, odmienność codziennego życia, brak pośpiechu, czyste powietrze pełne zapachu morza, smak lokalnych potraw, napojów, owoców, słodyczy. Pobyt na Malcie pozwolił mi nabrać pewności siebie w sytuacjach trudnych; uwierzyć, że potrafię w języku dla mnie nowym porozumieć się w sposób  być komunikatywny.
Wiesława Walkowska