Budowa stoku narciarskiego na fizyce

Uczniowie klasy 7a wykorzystali stok narciarski który zbudowali korzystając z zestawów klocków Lego education które nasza szkoła pozyskała dzięki programowi #Labolatoriaprzyszłości do przeprowadzenia doświadczeń. Doświadczenia miały na celu wyjaśnienie jaka jest zależność między masą ciała a jego ruchem po równi pochyłe i jak siły zmieniają ruch narciarza  na stokach o różnym nachyleniu. Uczniowie mierzyli odległości jaką pokonali skoczkowie narciarscy o różnych masach i przy różnych kątach nachylenia stoku. Pomiary odległości zapisywali w sprawozdaniu, z zmierzonych pomiarów liczyli wartość średnią. Z przeprowadzonych doświadczeń sformułowali wnioski które również zapisywali w sprawozdaniu.