Ćwiczenia wojskowe w naszej szkole

W naszej szkole zakończył się ogólnopolski cykl szkoleń z medycyny pola walki, podczas którego przeprowadzono realistyczne ćwiczenia. Uczniowie włoszakowickiej szkoły wcielili się w rolę pozorantów rannych i odgrywali swoje role z niesamowitą profesjonalizmem.

Żołnierze udzielający pomocy musieli stawić czoło nie tylko fizycznym ranom poszkodowanych, ale także radzić sobie z różnymi trudnościami psychicznymi. Dzięki doskonałemu zgraniu i współpracy, udało się wszystkich bezpiecznie ewakuować z budynku ogarniętego pożarem. Ranni zostali profesjonalnie zaopiekowani, a dodatkowo uczestnicy ćwiczeń odparli atak dywersantów. Następnie rannych ewakuowano za pomocą karetek pogotowia i śmigłowca Sokół, który kilkukrotnie lądował przy szkole.

Szkolenie prowadzili doświadczeni instruktorzy z Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej oraz z amerykańskiej Gwardii Narodowej Stanu Illinois. W ćwiczeniach brali również udział strażacy i służby medyczne, a teren zabezpieczała policja oraz żołnierze 125. batalionu Wojsk Obrony Terytorialnej w Lesznie.

Ważną rolę w podejmowaniu takich decyzji przez wojskowe dowództwo odgrywa zaangażowanie uczniów i dyrekcji szkoły.